Bulancak'ta Asfalt Yenileme Çalışmalarına başlandı Bulancak'ta Asfalt Yenileme Çalışmalarına başlandı

Giresun'un Bulancak İlçesinde, iki adet Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinin sonlandırıldığını duyuruldu. Giresun Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü 2 projede ÇED sürecinin sona erdirildiğini açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Bulancak ilçesinde biri maden ocağı, diğeri kırma-eleme tesisi ile ilgili devam eden ÇED sürecinin sona erdirildiğini açıkladı.

maden-ocagi-ced-sureci
İlçede Kovanlık Beldesinde maden ocağı projesi ve Döngeri Köyü ise diğeri kırma-eleme tesisinde devam eden ÇED sürecinin sonlandırıldı.

kirma-tesisi-ced-sureci

Bakır Maden Ocağı Projesi 'nde ÇED Süreci Tamamlandı.
Bulancak İlçesi Döngeri Köyü sınırları dahilinde Favori Metal Madencilik tarafından yapılması planlanan "S:200901505IV. Grup (Bakır) Maden Ocağı (3.70 ha) " projesi  29.07.2022 tarih ve 31907 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliğinin 5. Maddesinin 2. Fıkrasının (A) Bendi gereğince Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından devam eden ÇED süreci sonlandırıldı.


07199608c96dd1e3f74b1617d38bf407

ÇED Süreci Süreci Ne Demek ?


Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bu 2 projeyi de ÇED Yönetmeliğinin 5. Maddesinin 2. Fıkrasının (A) Bendi gereğince ÇED sürecinin sona erdiğini açıkladı. Yönetmeliğin ilgili maddesinde "Projenin gerçekleştirilmesinin ilgili mevzuat bakımından uygun olmadığının tespiti halinde, ÇED süreci aşamasına bakılmaksızın sonlandırılır." ifadesi yer alıyor.

Kırma-Eleme Tesisi Projesi Sona Erdi.
Ayrıca Bulancak İlçesi Kovanlık Beldesi Kovanlık-Aydındere Yolu 5 Km. Ahurlu Mahallesi Tepeyatak Mevkiinde Öztürk Fındık firması tarafından yapılması planlanan  "Kırma-Eleme Tesisi" projesinin 29.07.2022 tarih ve 31907 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliğinin 5. Maddesinin 2. Fıkrasının (A) Bendi gereğince Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nce devam eden ÇED sürecinin sonlandırıldığını açıkladı.