10-16 Mayıs Engeliler Haftası Kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Engellilerin toplumsal hayata katılımının önemi üzerine değerli görüşler paylaşıldı. Kurucular, belediye başkanına engellilerin sosyal faaliyetlerde daha aktif olmaları için yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mehmet Yaşar ve Özcan Konal, ziyaret sırasında yaptığı ilk açıklamada binanın ana giriş engel rampasının standartlar ölçüsünde olmadığını ve hemen bu giriş rampasının eğimi ve binasının modern yapısına uygun bir şekilde yeniden yapılmasın talep ettiler.

''Türkiye Diyanet Vakfı, hayırsever milletimizin iyilik elidir'' ''Türkiye Diyanet Vakfı, hayırsever milletimizin iyilik elidir''

Yaşar ve Konal, “Belediye başkanımızın destekleriyle engelli bireylerin Sosyal, kültürel ve spor etkinliklerine katılımını artırmasını istiyoruz. Engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve toplumsal farkındalığı artırmak için mutlaka engelli bireylerin faydalanacağı konularda istişare içinde olmak istiyoruz. Engelliler Hakları olan ve özellikle devlet tarafından verilen seyahat özgürlüğü kapsamında Bulancak Giresun Belediye Dolmuş hattının tekrar geri getirilmesini istiyoruz. Bu ve buna benzer birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” açıklamasında bulundular.

Belediye Başkanı Necmi Sıbıç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, engellilerin Sosyal, kültürel ve spor etkinliklerine entegrasyonu için her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaret, engellilerin topluma katılımını teşvik etmek adına olumlu bir adım olarak değerlendirildi. Engelli bireylerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve haklarının desteklenmesi amacıyla yapılacak çalışmalara devam edileceği vurgulandı.

Kaynak: Mehmet Yasar / Bulancak Haber