16:47 Gündem

Giresun'da Aksu Festivalleri kapsamında sahne alan Haluk Levent'in konserine yoğun ilgi gösterilirken, konser alanının düzensizliği tepki çekti. Atapark'ta gerçekleşen konserde yaşanan park ve trafik sorunu da tepkileri üzerine çekti. Şehiriçi yolunun trafiğe kapatılmaması ve konser alanının yanında büyük minibüsler ve Kızılay aracının bulunması konseri izlemeye gelen vatandaşları engelledi.

16:14 Eğitim
16:12 Gündem

TDV 2024 Vekaletle Kurban Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Tanıtım Toplantısı Giresun İl Müftülüğünün ev sahipliğinde yapıldı. Giresun İl Müftülüğü ile TDV Giresun Şubesi ev sahipliğinde "2024 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım Toplantısı ve 2024 Yılı Yaz Kuran Kursları Tanıtım ve Teşvik Toplantısı" düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasını Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay yaptı.

16:11 Gündem

Yağlıdere'de öğrenciler için okuma bayramı etkinliği gerçekleştirildi.

16:00 Gündem

Eynesil'de engelli bireylerin ve ailelerinin yaşadığı problemleri konu alan "Engelli Ailesi Olmak" konferansı gerçekleştirildi.

15:53 Gündem

Milli Mücadele Kahramanı Kurdoğlu Hacı Hafız Mustafa Zeki Efendi, 24 Mayıs Cuma günü, saat 13.30’da, Bulancak Eski Cami yanında kendi adıyla anıldığı meydanda bulunan anıtı başında törenle anılacak.

15:47 Gündem

Giresun'un Görele ilçesinde etrafı çiçeklerle renklenen Paşaca Şelalesi FPV dronla görüntülendi.

15:33 Kültür Sanat

Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen 47. Uluslararası Aksu Festivali kapsamında sahneye çıkan Türk Rock Müziği’nin sevilen ismi Haluk Levent, Giresun Atatürk Meydanı’nı dolduran binlerce Giresunlu'ya unutulmaz bir gece yaşattı.

15:33 Gündem

Giresun’da Uluslararası Giresun Aksu Festivali kapsamında Botanik Park’ta Solo Türk gösterileri yapıldı.

15:27 Gündem

Giresun Belediyesi ve Çocuk Kültürü Derneği iş birliğinde ve UNICEF Türkiye destekleriyle Doğa Koruma Merkezi Vakfı (DKM) tarafından 17-18 Mayıs tarihlerinde üçüncü kez 'Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi' gerçekleştirildi. Lise yaş grubu için düzenlenen Genç Odaklı Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi ve Atölye Çalışması, DKM Doğa Eğitimi Uzmanı Nuray Çaltı ve biyolojik çeşitlilik Uzmanı Samet Genç tarafından verildi.