Başkan Sıbıç, mesajında; “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme boyun eğmeyen milletimizin var oluş mücadelesinin ilk adımıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak, Milli mücadelenin meşalesini yakmış ve Cumhuriyete giden yolu aydınlatmışlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu tarihi günü, önemine binaen de Türk gençliğine bayram günü olarak armağan etmiştir.

BugünMilli Mücadeleyi de başlatan sürecin 105. yıldönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Atatürk’ün önderliğinde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek vatan sathına yayılmış, Misak-ı Milli’nin ilanıyla girilen yol, Ankara’da Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır.

EMEP Tepki Gösterdi! EMEP Tepki Gösterdi!

İstiklal mücadelemizin en önemli dönüm noktası olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başta gençlerimiz olmak üzere milletimize armağanıdır. Türk gençliği ve yüce Türk Milleti, tıpkı 105 yıl önce olduğu gibi bugün de, aynı heyecan ve duruşla istiklallerine ve istikballerine sahip çıkarak, emin adımlarla geleceğe yürümeye devam etmektedir.
Bu düşüncelerle milletimizin, özellikle de gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna tereddüt etmeden kanlarını, canlarını feda eden tüm kahramanları, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

Atatürk’ün, “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz”sözüyle Cumhuriyetimize ve Onun emanetlerine her daim sahip çıkıyor ve izinde yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Bayramımız kutlu olsun”dedi.

Medya 28 - Haber Merkezi