Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, görevine başladığı ilk günden itibaren resmî kurum temsilcileri başta olmak üzere milletvekilleri, belediye başkanları, iş insanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve ziyaretçi kabullerine devam ediyor.

Bu kapsamda Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, 11 Eylül Pazartesi günü ilk olarak, Giresun Muhtarlar Derneği Başkanı Tülin Şenel ve yönetimini kabul etti. Vali Serdengeçti, muhtarlarla bir araya gelerek köylerinin il merkezine uzaklığı, nüfusu ve genel durumu hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Ayrıca, muhtarlarla köylerinin isimlerinin kökeni ve tarihçesi hakkında da görüştü.

Vali Serdengeçti, bölgenin coğrafi yapısının altyapı hizmetlerini zorlaştırdığını ve yaşanan afetler nedeniyle hizmetlerin daha da zorlu bir şekilde yerine getirildiğini vurguladı. Ancak, köyleri peyderpey ziyaret ederek sorunları daha yakından gözlemlemeyi ve çözüm üretmeyi taahhüt etti.

2023_329_05

Daha sonra, Vali Serdengeçti Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Muammer Usta ve yönetimi ile Madeni Sanatkârlar Odası Başkanı Ufuk Levent ve yöneticileriyle bir araya geldi. İş dünyasının temsilcileriyle gerçekleşen bu görüşmelerde, şehirdeki ekonomik ve ticari durum hakkında önemli konular değerlendirildi.

2023_329_03

Vali Serdengeçti'nin programı, Eğitime Destek Platformu Başkanı Abdullah Önal, Cihannüma Derneği İl Temsilcisi Tuncay Arışan ve yönetimi ile ÖNDER Giresun İl Temsilcisi Fazlı Yıldız ve yönetimiyle yapılan görüşmelerle devam etti. Eğitim ve sosyal yardım alanlarında faaliyet gösteren bu derneklerle yapılan görüşmelerde, şehirdeki eğitim ve sosyal hizmetlerin daha da geliştirilmesi için iş birliği konuları görüşüldü.

2023_329_07

Vali Serdengeçti'nin programı, Ordu Vergi Başmüfettişi Mahmut Gün'ü kabulüyle sona erdi.