Giresun'da Ormanlık Alana Kenevir Eken 3 Zanlıdan 2'si Tutuklandı Giresun'da Ormanlık Alana Kenevir Eken 3 Zanlıdan 2'si Tutuklandı

17. yüzyılda Şebinkarahisar ilçesinde yaptırılan Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılında  çalışmaları başlanan tarihi Taşhan, 2023 yılında tamamlanan restorasyon çalışmalarından sonra uzun yılların ardından ilk kez kapılarını açtı. 

İlçede o dönemde sipahi reisi Taban Ahmet Ağa tarafından yaptırılan ve geçmişte ticaret merkezi ve cezaevi olarak kullanılan tarihi Taşhan'ın restorasyon çalışmaları tamamlanarak turizme kazandırılacağı günü bekliyordu.

2018'de başlatılan çalışmalar tamamlanarak içerisinde 6 oda ve 13 dükkanın yer aldığı Taşhan, gerekli düzenlemelerin ardından ilk kez kullanıma açıldı.

Tashan (1)

TARİHİ TAŞHAN'DA TEZHİP SERGİSİ DÜZENLEDİ

Taşhan'da Halk Eğitim Merkezinin 2023-2024 öğretim yılı boyunca hazırlamış olduğu tezhip sergisinin açılışı yapıldı.

Kaymakam Ardıç, geleneksel sanatlarımızın yaşatılmasının önemini vurgulayarak, eser sahiplerine çalışmalarında başarılar diledi.

Serginin açılış törenine Kaymakam Yasin Ardıç ve eşi Burcu Ardıç, Belediye Başkanı Ömer Şentürk, STK Başkanları, daire ve kurum amirleri ve kursiyerler katıldı. 

Tashan

Haber: Yenişebinkarahisar