Coşku ve heyecan dolu geçen bu anlamlı etkinlikte ilk olarak ''Şükür kurbanı'' kesildi ve ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Şehitlerimiz ve İsrail zulmüne uğrayan Filistin halkı için duaların edildiği etkinlik hakkında konuşan Ak Parti Giresun Milletvekili Nazım Elmas şu ifadelere yer verdi:
''Emeği geçen başta Yenice Muhtarımız Mecit Dertli ve Yenice Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Cebbar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.
Şelalesi, bereketli suları ve doğal güzellikleriyle bölgemiz için büyük bir nimet olan bu coğrafyadan birçok şekilde faydalanabiliriz. Köyümüzü ve Çamoluk'umuzu kalkındırabilecek bu güzel doğal kaynaklardan; tarımsal, hayvansal ve turizm alanında yararlanabilmek için girişimci hemşehrilerimizi Devletimizin verdiği proje desteklerinden yararlanarak yatırım yapmaya davet ediyor, etkinliğe katılan tüm hemşehrilerimize ve misafirlerimize selamlarımı sunuyorum.''