CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Giresun Belediyesinin yaptırdığı oto galericiler sitesinin borçlarını ödeyemediği için ek hizmet binasını sattığını söyledi.

Gezmiş” Giresun Belediyesi; yaptırdığı Oto Galericiler Sitesi'nin borçlarını ödeyemediği için, bu siteyi yapan müteahhide ek binanın (kadınlar pazarı) mülkünü vermek zorunda kalmış ve yine bu inşaat için malzeme aldığı şirkete de borçlarına karşılık oto galerinin 11 dükkanını vermiştir. Bu gelişmeler belediyenin yetersiz ellerde olduğunu, kötü yönetildiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Oto Galericiler Sitesi bir kara deliktir, yanlışın fotoğrafıdır.” dedi.

Şenlikoğlu'ndan Mevlid Kandili mesajı Şenlikoğlu'ndan Mevlid Kandili mesajı

Milletvekili gezmiş açıklamasını şöyle sürdürdü ”Belediye yönetimi umarım halka rağmen (oto galerici esnafa) rağmen proje yapılamayacağını öğrenmişlerdir. Şu an bir tek dükkanı dahi faaliyete geçiremediğiniz oto galericiler sitesi için belediye hizmet binasını satmak iş bilmemezliktir. Bakın işte projeniz amacına ulaşamadığı gibi faciaya da yol açtı. Bu kadar öngörüsüzlük akla ziyan! Belediye yönetimine açık çağrımdır: Bu satıştan derhal dönün.

Belediye İyi Yöneltilmemektedir

Beş yıla yakındır görevde olan, üstelik de iktidar partisinden bir belediye, başta otopark, trafik, dolmuş havuzu gibi pek çok sorununu çözemediği gibi yeterli asfalt dökememiş, doğru düzgün hizmet üretememiştir. Temel sorunları çözemeyen belediye yönetimi, Oto Galericiler Sitesi yapmaya kalkmış ama eline yüzüne bulaştırmıştır. Ne üzücüdür ki Giresun Belediyesi müteahhide olan borcu, belediyenin ek binasını vererek kapatmıştır. Malzeme aldığı yerin borcunu ödeyemeyerek, 11 dükkan vermiş, borcunu böyle kapatabilmiştir. Bu gibi yanlış adımlarla belediyenin itibarı zedelenmektedir. Giresun halkı ekonomik, sosyal, kültürel olmak üzere her alanda hizmete susamış durumda. Yerel seçimlerde bu dönüşümü sağlayacak, emanet verdiğimiz belediyemizi kazanarak, ehil kadrolara teslim edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın."