Yasa dışı su ürünleri avcılığına 81 ilde eş zamanlı çapraz denetim Yasa dışı su ürünleri avcılığına 81 ilde eş zamanlı çapraz denetim

Kamu Konfederasyonları Platformu, hükümetin memurlara sunduğu teklifi protesto etmek ve artan enflasyon kayıplarını telafi etmek amacıyla eylem yapacaklar.

Toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin sunmuş olduğu teklife memnuniyetsizlikle yaklaşan kamu personeli, daha etkili ve çözüm odaklı bir teklif bekliyor. 22 Ağustos Salı günü tüm iş kollarında gerçekleşecek bir günlük iş bırakma eylemi planlandı. 

Platform adına yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kamu Konfederasyonları olarak, Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin memurlara sunduğu bu sefalet zammını protesto etmek amacıyla 22 Ağustos 2023 Salı günü tüm iş kollarında bir günlük iş bırakma eylemini gerçekleştireceğiz. Bizler, haklarımızı elde edene kadar kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz."

Bu önemli eyleme Hür Sen Konfederasyonu, Anadolu Sen Konfederasyonu, Bask Konfederasyonu, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, Çalışan-Sen Konfederasyonu, Hak-Sen Konfederasyonu, Şehit Gazi-Sen Konfederasyonu ve Tüm Emekliler Sendikası Yurt Sen Konfederasyonu da katılacak. Eylem, Çalışma Bakanlığı önünde olduğu gibi çeşitli illerde de gerçekleşecek, kamu çalışanlarının sesi daha da yükselecek.