2022 Yılı Buzağı Desteklemesi 2'nci Dönem Ödemesi, Ziraat Bankası tarafından yetiştiricilerin T.C. Kimlik ve vergi numaralarının son hanesine göre 6 Ekim’den 13 Ekim’e kadar yapılacağı da belirtildi.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “İkinci dönemde Giresun genelinde 3 bin 136 yetiştiricimize, 5 bin 339 baş buzağı için 4 milyon 90 bin 750 lira destekleme ödemesi yapılacaktır. Böylelikle 2022 yılı için toplamda 10 bin 989 yetiştiricimize 26 bin 980 baş buzağı için 20 milyon 66 bin 475 lira destekleme ödemesi yapılmış olacaktır. “

Giresun’da  buzağı destek tutarında bir önceki yıla göre yüze 26 oranında bir artış sağlanmıştır. 
Yetiştiricilerimiz; tarımsal destek hesaplarından, hesapları yoksa 1 ay içerisinde “desteklemeler havuz veya geçici hesap"tan desteklemelerini alabileceklerdir.

- Enerji veya su kullanım ücreti borcu olan yetiştiricilerden;
Banka Genel Müdürlüğü tarafından, destek tutarından borç miktarı kesilerek, ilgili kurumlara aktarılmakta, kalan tutar yetiştiricilere ödenmektedir. (Desteği bankada olmayan veya eksik olan yetiştiriciler, ilgili şirket veya kurumlara yönlendirilecektir)

Giresun'da emniyet personeli çocuklarına yönelik ücretsiz bir etkinlik düzenledi Giresun'da emniyet personeli çocuklarına yönelik ücretsiz bir etkinlik düzenledi

- Yeni bir uygulama olarak, bu dönemde ÇKS borcu olan yetiştiricilerden;
Destek tutarından borç miktarı kesilerek, her ilin döner sermaye hesabına aktarılmakta ve kalan tutar yetiştiricilere ödenmektedir. Üreticilerimize ilanen duyurulur.”