Helallik istedi ama salondakiler sessiz kaldı

Giresunspor'un borcunun 403 milyon 92 bin lira olarak açıklanan genel kurulda konuşan Nahid Yamak, “Öncelikle Giresunspor sevenlerini mutlu sona ulaştıramadığımız için ve yaşanan küme düşmelerin acılarını onlara yaşattığımız için başta ben ve yönetim kurulum olarak özür dileriz. Yeni başkana şimdiden başarılar diliyorum. Ben, 40 senedir Giresunspor'un içindeyim ve ömrümün sonuna kadar Giresunspor destekçisi olacağım benim hakkım helal olsun sizlerde hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı. Yamak'ın helallik istemesine genel kurula katılanların sessiz kaldığı görüldü.

Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine ve seçimlere geçildi.

83 oy alan Ertuğral başkan oldu

Emin Ertuğral başkanlığındaki tek liste ile gidilen seçimlerde 83 oy alan Ertuğral Giresunspor'un yeni başkanı oldu. Yönetim kurulu listesinde Bülent Erol, Cihan Demir, Fatih Sakal, Gökhan Kahveci, Hakan Parlakoğlu, Halil Taşhan, İbrahim Güler, Mehmet Yiğit, Mustafa Uzun, Naim Demir, Osmal Topal, Önder Söğünmez, Salih Özkan, Tüncer Çimenli, Zeki Bodur yer aldı.

Giresunspor'a Kaynak Arayışı! Bir Araya Gelecekler Giresunspor'a Kaynak Arayışı! Bir Araya Gelecekler

Ertuğral'dan ilk açıklama

Başkanlığa seçilen Ertuğral, yaptığı açıklamada, "Olağanüstü Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Katılan herkese teşekkür ediyoruz. Önümüzde zorlu bir süreç var. Bir virajın üzerindeyiz. İnşallah kulübü eski başarılı günlerine döndürmeyi başaracağız. Elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. Hedefimiz öncelikle takımı burada tutmak ve tahtayı açmak. Ciddi miktarda borcumuz var. Bu borçlar kongrede ifade edildi. Bunların üstesinden gelmek için arkadaşlarımızla beraber çalışacağız. Arkadaşlarıma benimle birlikte oldukları için teşekkür ediyorum. Bu zor görevi bilerek aldık ama başaracağız” dedi.

Haber: Giresun Öncü