Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Cumhuriyetin 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitim faaliyetlerine katıldı.

Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz" Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz"

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri tarafından İlimiz Atatürk Meydanı'nda 27 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen bu özel etkinlikte, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı ve diğer protokol üyeleri de yer aldı.

Eğitim faaliyeti, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilere trafik güvenliği konusunda teorik bilgilerin verilmesiyle başladı. Ardından, akülü araçlar kullanılarak uygulamalı trafik eğitimi pistinde öğrencilere pratik bilgiler aktarıldı. Bu etkinlik, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın trafik kurallarını öğrenmelerine ve trafik güvenliği konusunda bilinçlenmelerine katkı sağlamayı amaçladı.

2023_419_07

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, bu önemli eğitim faaliyetine katılarak çocukların trafik güvenliği konusundaki bilinçlenmelerine destek verdi. Toplumumuzun geleceği için trafik güvenliği bilincinin erken yaşlarda kazandırılmasının önemine vurgu yaparak bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Vali Serdengeçti, etkinlik sonrasında ise ‘Geleceğin güvenli sürücülerini yetiştiriyoruz.’ başlığıyla “Cumhuriyet'imizin 100. yılı etkinleri kapsamında yarınlarımızın mimarları olan sevgili çocuklarımıza trafik eğitim pistinde teorik ve uygulamalı derslerle davranışsal ve zihinsel gelişimlerine destek oluyor, eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz.” paylaşımına yer verdi.