2024 yılının Mart ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler için Bulancak Sanat Tiyatrosu’nun ilk oyuncularından olan Şenol Yaşar, CHP’den Bulancak Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, Şampiyon Rafting Takımını Ziyaret Etti MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, Şampiyon Rafting Takımını Ziyaret Etti

Şenol Yaşar, ilçe kongresinde yaptığı konuşmada Belediye Başkanlığı için  aday adaylığı olacağını belirtti.

Bulancak eşrafının yakından tanıdığı eski SÜZER yazıhanesindeki Rahmi Yaşar’ın (Dayı) oğlu olan CHP Bulancak Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Yaşar, 1986 yılında SHP Gençlik Kollarında siyasete başladığını belirterek, SHP ilçe Başkanlığı, CHP Yönetim Kurulu Üyeliği, CHP Mahalle ve İl Delegesi olarak partisinde çeşitli görevlerde bulundu.

Uzunca bir dönem Haritacılık yapan Yaşar, birçok ilde ve bunun yanında Rusya ve Gürcistan’da da mesleğini icra etti. Gürcistan dönüşü Bulancak’ta bir Harita Bürosu’nda kendi işini yapmaya başlayan Yaşar, aynı zamanda 1987 yılında kurulan ve Doğu Karadeniz’in en önemli sanat kurumlarından birisi haline gelen Bulancak Sanat Tiyatrosu’nun kurucu oyuncu, yönetmen ve genel sanat yönetmenliğini de yürüttü.