CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş'in Meclis'e verdiği önergeler, olumlu sonuç verdi. Giresun’da sağlık alanında en çok eksikliği hissedilen, ’Kanser tedavisindeki hekim ve cihaz eksikliği’nin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatlarıyla yakın zamanda giderileceği bildirildi.

İki ay önce TBMM’de Giresun’un sorunlarını dile getiren Gezmiş, "Kanser tedavisindeki hekim ve cihaz eksikliğinin" altınını çizerek; ped cihazının hizmete sunulmasını ve Nükleer Tıp Uzmanı atanmasını talep etmişti. 25 yıllık eczacı olan ve CHP Sağlık Komisyonu'nda  görev yapan Milletvekili Elvan Işık Gezmiş'in çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiği, Giresun'da ped ve radyoterapi cihazlarının yakında hizmete gireceği belirtildi.CHP'li Şenyürek; “Engelli olmak yaşam için engel olmamalıdır” CHP'li Şenyürek; “Engelli olmak yaşam için engel olmamalıdır”

Sağlık Bakanı Koca’nın imzasıyla yayınlanan açıklamada; “Bakanlığımız kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması adına ekonomik ömrünü tamamlamamış, edinim maliyeti yüksek olmakla beraber, kullanılabilir durumda olan bu tür tıbbi cihazları gerekli bakım onarım ve güncellemeleri teknik ekiplerce yapılarak, aktif çalışır durumda ihtiyaç taleplerine göre tüm sağlık tesislerimize tahsis edilebilmektedir. Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapım işi sözleşme, şartname ve projelerine uygun şekilde inşa edilmiştir. 6 Şubat depremi sonrası gerekli incelemelerin yapılması için Orta Doğu Teknik Üniversitesinin uzman heyeti tarafından inceleme çalışmalarına başlanmış olup, yapılan çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli işlemler yapılacaktır. “ ifadelerine yer verildi.

WhatsApp Image 2023-10-28 at 09.31.11

WhatsApp Image 2023-10-28 at 09.31.12