Giresun Belediyesi’nden skandal ihale Giresun Belediyesi’nden skandal ihale

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Merkez Gazi Caddesi üzerinde tarihi binada hizmete açılan “Kitap Kahve ve Genç Ofis” merkezini ziyaret etti.

Gençleri merkeze davet eden Vali Serdengeçti, "Çay ve kahveler bizden!" dedi.

Şeyh Keramettin Mahallesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan ve mülkiyeti hazineye ait 286,87 m² yüzölçümüne sahip, bahçeli 3 katlı kargir bina, 5018 sayılı Kanun gereğince, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onayı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğünün 03/03/2021 tarih ve 419106 tahsis numarası ile 11 Mart 2021 Perşembe günü Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edilmişti.

Giresun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da 9 Kasım 2021 tarihinde ihale edilen ve yapımına 8 Aralık 2021 tarihinde başlanılan merkezde restorasyon çalışmaları tamamlanarak 2023 yılında Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezi olarak hizmete açıldı.

2023_420_03

Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezini 27 Ekim Cuma günü ziyaret eden Vali Serdengeçti, Giresun Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Muzaffer Ergün’den merkez hakkında bilgi aldı.

Yetkililer tarafından Vali Serdengeçti’ye merkezle ilgili olarak; gençlerimizin serbest zamanlarını güvenli ve huzurlu bir ortamda verimli bir şekilde geçirerek, kültürel birikimlerini, bilişsel gelişimlerini ve sosyal becerilerini artırmaya katkı sağlayacak bir mekân oluşturdukları ifade edildi.

Ayrıca kütüphane kültürünün yaygınlaşması açısından da önemli bir katkı vermesi düşünülen Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezinde imza günleri, okur-yazar buluşmaları, kitap ve sinema tahlilleri, akademik buluşmalar, şiir dinletileri gibi etkinlikler de düzenlenerek öğrencilerin gelişimine katkıda bulunulmasının amaçlandığı belirtildi.

Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezinde ücretsiz çay ve kahve ikramlarının da olduğunu belirterek gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedeflediklerini aktardılar.

Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezinden yararlanan gençlerle de sohbet eden Vali Serdengeçti, merkezle ilgili olarak “Çay ve kahveler bizden! Sevgili gençlerimizin serbest zamanlarını güvenli ve huzurlu bir ortamda geçirip; kültürel birikimlerini, bilişsel gelişimlerini ve sosyal becerilerini artırabileceği bu seçkin mekân ziyaretçilerini bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Vali Serdengeçti, ziyaret öncesi ve sonrasında Kitap Kahve ve Genç Ofis merkezinin yer aldığı Gazi Caddesi’nde karşılaştığı Giresunlu hemşehrilerimizle de yakından ilgilenerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.