Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Çamoluk ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak ve sorunları yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında 24 Ekim Salı günü Çamoluk Kaymakamlığını ziyaret ederek bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, Hükümet Konağı önünde Çamoluk Kaymakamı Faruk Carfi ve Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz başta olmak üzere ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Karşılama töreninin ardından Vali Serdengeçti, Çamoluk Kaymakamı Faruk Carfi ile Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz ve kurum amirleriyle bir araya geldi.

2023_407_01

Kaymakam Carfi tarafından Çamoluk’un tarihi, coğrafyası, nüfusu, güvenlik durumu, eğitim, sağlık hizmetleri, ekonomik durum, tarım ve orman faaliyetleri, sosyal yardımlar, dini işler, gençlik ve spor etkinlikleri, KÖYDES projeleri başta olmak üzere güncel durum ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir brifing sunuldu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Serdengeçti, Çamoluk ilçesinde görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

2023_407_8

Çamoluk Öğretmenevi Konferans Salonu’nda saat 13:30’da Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na; Çamoluk Kaymakamı Faruk Carfi, Çamoluk Belediye Başkanı Fatih Düz ile il kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Boş tarım arazileri siyez buğdayı ile buluşuyor Boş tarım arazileri siyez buğdayı ile buluşuyor

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, “Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Çamoluk ilçemizin kalkınması ve sorunlarının çözümü için buradayız. Siz değerli muhtarlarımızın ve ilçe yöneticilerimizin görüşleri bizim için önemli. İhtiyaçlarınızı dinlemeye ve çözüm bulmaya geldik.

Bu program, diğer tüm ziyaretlerim gibi son derece önemlidir. Muhtarlar, demokrasimizin en temel enstrümanlarından biridir. Demokrasi, muhtarlar olmadan tam anlamıyla işleyemez. Muhtarlar, devletin halka ulaşmasında kritik bir araçtır.

Devlet, insanlar için vardır ve insanlarla etkileşim içinde olmalıdır. Muhtarlar, bu etkileşimi kolaylaştıran bir köprüdür. Muhtarlar, vatandaşların sorunlarını dinler ve bu sorunları devletimize ileterek çözüm bulmamıza yardımcı olurlar.

Vilayetimizden uzak bir ilçeyi ziyaret etmek, uzun bir yolculuk gerektirse de son derece önemlidir. Burada var olan eksiklikleri sizlerle birlikte gidermeye çalışacağız. Sizlerle iş birliği yaparak bu sorunları çözme yolunda çalışacağız. Muhtarlarımızın desteğiyle, milletimizin her sorununu en iyi şekilde çözmek için buradayız.

Bu nedenle, bu toplantının soru-cevap bölümüne geçmek istiyorum. Size sorularınızı sorma ve görüşlerinizi dile getirme fırsatı sunmak istiyoruz. Saygılarımla." ifadelerini kullandı.

Akabinde muhtarlar tarafından kendisine aktarılan yol, su, eğitim ve ve altyapı başta olmak üzere sorun ve taleplerin takipçisi olacağını belirten Vali Serdengeçti, ilgili birim amirlerine de bu yönde talimatlar verdi.

Muhtarların talep ve önerilerinin ardından yapılan genel değerlendirme ile toplantı sona erdi.

2023_407_21

Vali Serdengeçti, toplantının ardından Çamoluk ilçesindeki esnafları ziyaret ederek yerel işletmelere ve esnafa olan desteğini gösterdi. Şehir meydanında vatandaşlarla da buluşan Vali Serdengeçti, onlarla oturup çay içti ve samimi sohbetler gerçekleştirdi.

2023_407_10

Vali Serdengeçti, bu anlamlı ziyaret sırasında vatandaşlara kulak verdi, sorunlarını dinledi ve onların günlük yaşamlarına katkıda bulunmak için ne gibi çözümler üretilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

2023_407_23

Vali Serdengeçti, Çamoluk ziyaretinin son bölümünde Çamoluk Gazi İlkokulu, Çamoluk Gazi Ortaokulu ve Çamoluk 15 Temmuz Şehit Emrah Sağaz İmam Hatip Ortaokulunun yer aldığı okul binasında incelemelerde bulunarak, güçlendirme ihtiyacı olan binayla ilgili yetkililere yapılması gereken işlemler hakkında talimat verdi.