CHP Bulancak İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısı, 24 Ekim 2023 Salı günü Saat 12:00’de CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, İlçe Başkanı Yakup Karakaya, yönetim ve üyelerin katılımıyla ilçe başkanlığında gerçekleştirildi.

Danışma Kurulu toplantısında, Olağan Kurultay  ve yerel seçimler konuları ele alındı. Özellikle yerel seçimler gündemin önemli bir parçasını oluşturdu.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 12.14.59

CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, "Birlik ve beraberliğin ön seçimlerle sağlanacağını düşünüyorum. Çünkü bu ayrışmalar genellikle seçim süreçlerinde ortaya çıkar. Ön seçimde tüm üyelerimizin sandıkta buluşması ve adayların arkasında birlikte yürümemiz gerektiğini düşünüyorum. Ön seçim her yer için uygun bir yöntem olmayabilir, ancak birçok yer için aday belirleme açısından doğru bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Kazanacağımız ilçeler var Ayrıca kazanma şansımızın düşük olduğu yerler de var. Gerçekçi olmalıyız. Örneğin, bir önceki seçimde Bulancak’ta 89 oy farkla kaybettik. Yani kazanma şansımız yüksek. Bu, örgütün bir araya gelmesiyle mümkün olur. Örgüt bir araya gelemiyorsa, seçim kazanma şansımız çok zor olur. Adayın performansı da önemli olacak, ancak gerçekten güçlü bir örgüt desteği olmadan seçimi kazanmak bizim için zor olur. Bu yüzden en doğru adayı, buradaki örgüt üyeleri belirlemeli. Delege bazlı değil, kesinlikle üye bazlı olmalı. En ücra köydeki bir vatandaş bile üyemizse, bu karar mekanizmalarına dahil olmak zorunda. Aksi takdirde, o kişiyi içinde bir aidiyet duygusu oluşmaz. İkinci bir konu olarak, toplantı gerçekten verimli geçti. Kurultay delegeleri için yol gösterici oldu. Üyelerimiz, bize oy veren ya da verebilecek vatandaşlarımızın iradesini kurultay sürecinde sandığa yansıtacağız. Bu kurultay bizim için tarihi bir kurultay. Bu sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle danışma toplantılarını yapıyoruz. Geri bildirimler doğrultusunda kararımızı vereceğiz ve utandırmayacak bir şekilde sizin karşınıza çıkacağız" Şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 12.15.00 (2)


CHP Bulancak İlçe Başkanı Yakup Karakaya, "Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim. Arkadaşlar, ön seçim önemli. Başkanlık görevine ilk seçildiğimden beri önseçim diyoruz. Aday adayları şu an belli değil, genel merkezden bir takvim gelmedi. Takvim geldiğinde aday adaylığı süreçlerimiz ve önseçim süreçlerimiz başlayacak. Danışma kurulumuz hayırlı olsun." İfadelerini kullandı.

Belediye-İş Genel Başkanından Bulancak'a Ziyaret Belediye-İş Genel Başkanından Bulancak'a Ziyaret

WhatsApp Image 2023-10-24 at 18.19.37

Geçmiş dönem CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, "Parti içinde, değişim olmalı. Bunu zaten ben il başkanıyken de ifade etmiştim. Arkadaşlar, birinci yapacağımız şey birlik ve beraberlik olmalı. Kim aday olursa olsun, birlik ve beraberlik olmalı. Burada birbirimizi tutmadıktan sonra bu işin başaralı olması mümkün değildir. Önce birlik ve beraberlik, ikincisi birbirinizi sevmeniz ve bunun sonucunda başarı gelecektir ” Dedi.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 12.57.06

2009-2014 dönemlerinde Bulancak İl Genel Meclis Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz, 'Zaman daraldı, adaylık süreçleri henüz belli değildir. Kurultayın geç olması seçim sürecini zorlaştırmıştır. 2019 seçimlerinde aday açıklaması erken yapılmış ve bu sonuç başarıya ulaşmıştır. Son 2 ayda çıkan adayların çalışma süreci çok az kalıyor. Siyasetin tek malzemesi insan ve insana ulaşmanın yolu iletişimdir.'

Yılmaz, 'Yeni seçilen CHP Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek ve yönetim ekibine hayırlı olsun. CHP’ de teknik altyapı olarak kolaydır ancak zaman olarak zordur. Evet, kurultay da gündemdedir, ancak Yerel seçimlere hazırlanabilmek için acilen çalışmalar yapılmalıdır. Öbeklerin, mahallelerin birebir iletişim kurabilecekleri tüm Partilerimizin, gönüllülerimizin aktif hale gelmesi gerekmektedir. Ülke eski ülke olmaktan çıkmıştır. Hukuk ayaklar altına alınmıştır. Demokrasi yok edilmiştir. Doğru çalışmalarla  yerel yönetimlerde  mutlaka başarılı olunacağına  inanıyorum. Ülkemizdeki bu kötü gidişe dur demenin yolu bu yerel seçimden geçecektir. Umut ediyorum buna  Cumhuriyet Halk Partisi'nin gücü, inancı, varlığı, yapısı uygundur. Sizlerin önderliğinde ve partimizin tüm neferlerinin mücadelesiyle başarıya ulaşılacaktır buna  inanıyorum.' şeklinde konuştu."

WhatsApp Image 2023-10-24 at 12.15.00 (1)

Danışma Kurulunda Milletvekili Adayı Neşat Nuri özdemir, Milletvekili Rüştü Kurt, Milletvekili Adayı Necdet Dervişoğlu, Nurhan Dikmen, Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Yaşar, Önceki Dönem İl Genel Meclis Üyesi Ömer Mustafa Yılmaz, Önceki Dönem Avukat İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, Dursun Karahasan ve bir çok parti üyeleri konuşma yaptılar.

WhatsApp Image 2023-10-24 at 12.19.43

Haber: Yunus Eren

Editör: Ömer Mustafa Yılmaz