Giresun’da yaşayan 7’den 70’e bütün vatandaşların kültür ve sanatla yaşaması amacıyla çalışmalarını sürdüren Giresun Belediyesi, ‘Üçüncü Mekân Film Günleri’ için son hazırlıklarını yapıyor.

Milletvekili Gezmiş, "Eşit temsil demokrasinin gereğidir" Milletvekili Gezmiş, "Eşit temsil demokrasinin gereğidir"

Gündelik hayatın monotonluğundan ve zorunluluğundan sıyrılabilmeyi, düşsel olanı, düşünsel zenginliği mümkün kılan mekânları ifade eden ‘Üçüncü Mekân’ adı altında içeriğinde atölyeler, söyleşiler ve film gösterimlerinin düzenleneceği film günlerinin programı açıklandı.

13-15 Ekim 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin ilk Millet Bahçelerinin arasında yer alan 1900 yılında yapımı tamamlanan Tarihi Millet Bahçesi’nde 3 gün boyunca alanında uzman eğitmenlerin eşliğinde çeşitli atölyeler ve moderatörlerin eşliğinde söyleşiler gerçekleştirilecek.

Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Hülya Koçyiğit ve Yönetmen, Şair, Yazar Faysal Soysal’ın katılacağı film günlerinde gerçekleşecek söyleşilerde moderatör olarak ise Prof. Dr. Aydan Özsoy, Dr. Mehtap Özsoy, Doç. Dr. Yasin Söğüt, Dr. Deniz Kurtyılmaz, Dr. Erdal Yıldırım ve Doç. Dr. Aydın Çam görev alacak.

Giresun Belediyesi’nin 2023-2024 Kültür Sanat Sezonu’nun açılışının da yapılacağı Üçüncü Mekân Film Günleri kapsamında her gün film gösterimi, söyleşi, atölye ve hediye takdimi yer almakla birlikte, Ceviz Ağacı, Yılanların Öcü ve Gelin adlı filmlerin gösterimleri gerçekleştirilecek. 

Kale Mahallesi’nde bulunan tarihi Millet Bahçesi’nde düzenlenecek olan ‘Üçüncü Mekân Film Günleri’ etkinliğinde ayrıca Dijitalleşme Etkisi ve İnteraktif Filmler Atölyesi, Metin Erksan Sinema Atölyesi, Oyunculuğun Sinemada ve Tiyatroda Estetize Edilmesi Atölyesi ile Türkiye’de Festival Filmleri ve Film Yapım Süreçleri Atölyelerine de kayıt alınacak.

Atölyelere kayıt olmak isteyen kişilerin Giresun Belediyesi Düşünce Okulu’na bireysel müracaat etmeleri ya da 0539 935 54 24 — 0454 210 29 39 telefon numaraları ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yaptığı açıklamada: “Bu şehir hepimizin, burası bizim şehrimiz, bu şehir en değerlimiz ve biliyoruz ki yaptıklarımız Giresun’a değer. Üçüncü Mekân Film Günleri etkinliğinde inşallah tüm vatandaşlarımız aileleri ile birlikte doyasıya eğlenir ve keyifli vakit geçirir. Şehrimizin tarihi ve kültürel hazinesinde ayrı bir yeri olan sinema alanında gerçekleştireceğimiz film günlerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Şehrimizin kültür sanat hayatının daha da gelişmesi ve vatandaşlarımızın nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak adına çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz.” dedi.

post1-100