Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun projeleri arasında yer alan Giresun Millet Bahçesi’nin yapım çalışmaları hız kazandı.

Eski Atatürk Stadyumu arazisi üzerinde 24 bin 160 metrekarelik alana projelendirilen Millet Bahçesi şehrimizin güzelliğine, doğasına ayrı bir değer katacak olup, proje içeriğinde; 15 bin m2 yeşil alan, koşu yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, açık otopark, peyzaj donatı alanları, yaya yürüyüş yolları, tematik bahçeler, biyolojik gölet ve kütüphane yer alıyor.

1_716

Şehrin sosyal hayatına yeni bir soluk getirecek olan bu devasa projenin yapım çalışmalarında şu an beton bloklar atılıyor.

Bebek ölümlerini önlemeye yönelik çalışmalar değerlendirildi Bebek ölümlerini önlemeye yönelik çalışmalar değerlendirildi

2_687

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi’nin Giresun’un tam merkezde yer almasıyla birlikte “Giresun’umuz yeşili ve mavisi ile doğal güzellikleri ile ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir. İklimiyle, fındığıyla, doğasıyla, kültür çeşitliliğiyle yüksek potansiyele sahiptir. Bizler de belediye olarak şehrimizdeki potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak için var gücümüzle gayret ediyoruz. Şehrimize vizyon katacak projeleri, çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Millet Bahçemizde de ailelerimizle ve sevdiklerimizle yeşilin içinde güzel dakikalar geçireceğiz. Biz bu sözleri seçim için değil, vatandaşlarımızın hizmetlerin en güzeline layık olduğu için vermiştik.” dedi.