Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi Giresun’da Nefes Kesen SOLOTÜRK Gösterisi


İşçi kıyafetiyle birlikte korteje katılarak Debboy Mevkiinden Osmanağa Meydanına yürüyen Belediye Başkanı Köse buradaki kutlamalara da katılırken, yürüyüş boyunca vatandaşlar Başkan Köse’ye, sevgi gösterilerinde bulundu.


Başkan Fuat Köse, bu katılımıyla birlikte işçilerin yanında olduğunu gösterirken, bu birliktelik ve dayanışma mesajı işçi sendikaları ve vatandaşlar tarafından olumlu şekilde karşılandı. 


Yürüyüş boyunca ise işçilerin sloganları ve marşları eşliğinde, işçilerin haklarına ve emeğin değerine vurgu yapıldı.
Bir belediye başkanının işçilerle birlikte yürümesi, toplumsal dayanışma ve birlik ruhunu daha da güçlendirirken, katılımcılar belediye başkanının emekçilerle omuz omuza yürümesinin, işçi haklarına verdiği değeri güçlendirdiğine dikkat çekti.

Ek Açıklama 2024 05 01 151111
Belediye Başkanı Fuat Köse, emekçilerin şehrin gelişiminde ve refahında önemli bir rol oynadıklarını ifade ederek: “Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Ben de bir işçi olarak alın teriyle kazanan ve üreten yapının her zaman destekçisiyim. Emek ve dayanışma ile birlikte çözülemeyecek hiçbir sorun, erişilemeyecek hiçbir nokta yoktur. Her zaman emekçilerimizin ve bu şehrin yanındayım.” dedi.