Bu kapsamda, şehir merkezinde bulunan park, yeşil alan, bağlantılı ara arter, yol kenarları ve kaldırımlarda ot biçme çalışmaları yürütülürken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ot biçme ekibi tarafından da Giresun’un turizm cenneti olan Ada’da ot biçme çalışması yapıldı. Genel anlamda ot biçmenin yanı sıra bitki örtüsünde de mevsimlik çalışmalar uygulandı.

23-14

Orta ve Doğu Karadeniz’in üzerinde canlı yaşayan tek adası olan ve mitolojik hikayeleri ve tarihi kalıntılarıyla ön plana çıkan Giresun Adası, turizm sezonunda yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Giresun Adası'na gelenler, Bizans mezarları, surlar, manastır harabesi ve şapel gibi tarihi kalıntıları inceleme imkanı buluyor.

Giresun'da KKKA Hastalığına Yol Açan Kenelere Karşı Mücadele Çalışmaları Sürüyor Giresun'da KKKA Hastalığına Yol Açan Kenelere Karşı Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Turizm şirketlerinin rotasına dahil olan ve kıyıdan 1600 metre uzaklıkta bulunan Giresun Adası, yaz aylarında yoğun olarak yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.