TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-D proje yarışmasında Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Alparslan Çelik danışman öğretmeni Derya Erdemir Yılmaz ile birlikte hazırlamış olduğu projesi ile Sürdürülebilirlik ve Refah ana alanında Türkiye 3.sü olmaya hak kazanmıştır.

Hemşehrimiz Defne Eriş Toronto Üniversitesinde Burslu okuyacak Hemşehrimiz Defne Eriş Toronto Üniversitesinde Burslu okuyacak

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması ile ülkemizde lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin iklim değişikliği hakkında farkındalıklarını artırmak, ülkemizdeki doğal kaynakların sürdürülebilir şekilde kullanılması konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, bu konu hakkında toplum bilincini oluşturmak ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine yönelik çözümler üretmelerini sağlamak" amaçlanmaktadır.

TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasının ön değerlendirme sonuçları 14 Mart 2023 tarihinde açıklanmıştır. Yarışmaya ülke genelinden yapılan 1.130 proje başvurusundan 95 proje, final yarışmasına katılmaya hak kazanmış olup, Giresun'dan yapılan 7 başvuru arasından, 4 proje Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.   4  Proje şöyledir;

Ekran görüntüsü 2023-04-27 123729

Yarışmanın Final aşamasının proje değerlendirmeleri, 10-12 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılmıştır. Yapılan değerlendirme süreci sonunda Giresun Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Alparslan Çelik'in danışman öğretmeni Derya Erdem Yılmaz ile birlikte hazırladığı projesi ile Sürdürülebilirlik ve Refah ana alanında Türkiye 3.sü olmaya hak kazanmıştır.

            İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, 2204-D kapsamında proje başvurusu yapan öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek Türkiye Final aşamasında büyük başarı sağlayıp Türkiye Üçüncüsü olan öğrenciyi, danışman öğretmeni ve okulu tebrik etti.