Bulancak’ın en merkezi ve en eski caddeleri olan Hükümet ve İnönü Caddeleri, doğalgaz altyapısına kavuşuyor. Bulancak Belediye Başkanı NECMİ SIBIÇ, yaptığı açıklamada, “İlçemiz genelinde doğalgaz çalışmaları büyük oranda tamamlanmış olup, Bulancak’ın tamamında doğalgaz kullanımı sağlanmıştır. Ancak bazı bölgelerde özel durumlardan dolayı eksiklikler bulunmaktaydı. Hükümet ve İnönü Caddeleri de bu kapsamda yer almaktadır. Ticaretin merkezi olan bu caddelerde, esnafın da isteğiyle doğalgaz firmasıyla yaptığımız görüşmeler sonucunda altyapı çalışmalarını başlatıyoruz. Çalışmaları fındık sezonu içinde tamamlayacağız. Ardından kaldırımları ve yolları yenileyerek modern bir görünüme kavuşturacağız. Bu kapsamda caddeleri tek yönlü trafik ve geniş kaldırımlarla donatacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Necmi Sıbıc Esnaf Sıbıç Bulancak Giresun Belediye (3)

Doğalgaz çalışmaları için AKSA Doğalgaz ve belediyenin Fen İşleri ekibiyle incelemelerde bulunan Başkan SIBIÇ, esnafın istek ve önerilerini de dinledi. Belediye Başkan Yardımcısı İdris ÇİÇEK ve Yazı İşleri Müdürü Fatih Serdar DOĞAN da incelemelere eşlik etti.

Giresun’da Köseler köyünde yaşanan selde yan yatan 2 katlı ev havadan görüntülendi Giresun’da Köseler köyünde yaşanan selde yan yatan 2 katlı ev havadan görüntülendi

Bu çalışmaların ardından, Hükümet ve İnönü Caddeleri modernize edilerek Bulancak’ın en prestijli caddelerine dönüşecek. Başkan SIBIÇ, “Bu projeyle ilçemizin en önemli ticaret merkezlerini yenileyip, modern bir görünüm kazandıracağız. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız daha konforlu bir yaşam alanına sahip olacak” şeklinde konuştu.

Necmi Sıbıc Esnaf Sıbıç Bulancak Giresun Belediye (4)

Doğalgaz altyapısının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek kaldırım ve yol yenileme çalışmaları, Bulancak halkına modern, temiz ve düzenli bir çevre sunacak. Belediye ekipleri, fındık sezonunda nüfus yoğunluğunun köylere kaymasıyla birlikte çalışmaları hızla tamamlamayı hedefliyor. Başkan SIBIÇ, projenin tüm aşamalarında halkın desteğini ve önerilerini dikkate alarak ilerlediklerini belirtti.

Bu kapsamlı proje ile Bulancak, hem doğalgaz altyapısına kavuşacak hem de yenilenen yolları ve kaldırımları ile daha modern bir görünüme sahip olacak.

+Necmi Sıbıc Esnaf Sıbıç Bulancak Giresun Belediye-1

Editör: Ortak Kullanım