Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde  Taflanaltı Renkli Sokak,  yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geliyor.

Yeniköy Mahallesi Muhtarı Osman Altay, ilçede yıllar önce başlattıkları Renkli Sokak çalışmalarıyla Tirebolu’nun ve özellikle söz konusu mahallenin yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldiğini belirterek, “Mahallemizde sokak boyama çalışmalarına bundan sonra da büyük özen göstereceğiz. Şu anda Belediye Başkanlığı’nın da katkılarıyla ikinci etap çalışmalarını bitirmek üzereyiz. Mahallemizde önümüzdeki süreçte diğer sokaklarımızı da Renkli Sokak haline getirmek ve 5 sokağı boyayıp turizmin hizmetine sunmak amacındayız.

Tirebolu Belediye Başkanı Takır, "Cuma Pazarımız yeni yerinde açıldı" Tirebolu Belediye Başkanı Takır, "Cuma Pazarımız yeni yerinde açıldı"

Mahallemizde ikinci etap sokak boyama çalışmalarının ardından üçüncü ve dördüncü etap boyama çalışmalarına geçeceğiz. Bu çalışmalar tamamlandığında mahallemizde en az 5 sokak renklenecek olup, bu da mahallemize ayrı bir görüntü katacaktır” dedi ve bu konuda kendilerine destek veren başta Belediye Başkanı Burhan Takır olmak üzere malzeme yardımında bulunan tüm esnaflara teşekkür ettiğini söyledi. Öte yandan, Tirebolu’nun Yeniköy Mahallesi’nde bulunan Taflanaltı Renkli Sokak, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geliyor.