Yaylacılara Mera ve Yaylaklarda Otlatma Uyarısı Yaylacılara Mera ve Yaylaklarda Otlatma Uyarısı

Cebeci;"Bugün burada Tirebolu'nun uzun süredir beklediği ancak bir türlü gerçekleşmeyen çay fabrikası konusunu ele almak için söz aldım.Tirebolu'nun ekonomik ve sosyal kalkınması için hayati öneme sahip olan bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bilindiği üzere, 2017 yilinda dönemin belediye baskani  tarafından tahsis karari alinan 45 donumluk arazi uzerine yapilmasi planan çay fabrikasi projesi henuz yapılmadı.3 yıl önce Çaykur'un arazi tahsisiyle başlayan süreç, hala inşaat aşamasına geçmemiş durumda. Bu süreçte Rize'de yapılan 5 fabrikaya rağmen, Tirebolu'da bir çivi dahi çakılmadı. Bu durum, bölge halkını haklı olarak endişelendiriyor ve hayal kırıklığına uğratıyor.

Tirebolu'nun çay fabrikası hayali gerçekleşmeli ve bölgeye ekonomik canlılık getirmelidir. Buradan , stratejik planlama komisyonunu bu konuyu detaylı bir şekilde incelemeye çağırıyoruz. Üreticilerimizin haklarının korunması ve bölgenin kalkınması için bu projenin bir an önce faaliyete geçirilmesini talep ediyoruz.

Tirebolu'nun geleceği için çaba göstermeye devam edeceğiz. Üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tirebolu'nun çay fabrikası hayali, bir an önce gerçek olmalıdır diyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum"dedi.