Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf öğrencileri İlayda Şahin, Emine Cezayirli, Sibel İlitli tarafından Dr. Öğr. Üyesi Anıl Uğur Oğuzcan’ın danışmanlığında Bitirme Projesi dersi kapsamında hazırlanan "Sanatın Değiştirici Gücü" Projesi kapsamında “Pinokyo” adlı müzikli tiyatro oyunu, Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. İlkokul ve özel eğitim öğrencilerine sergilenen gösterime ilçe protokolü de katıldı. Yaklaşık 700 öğrencinin katıldığı tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

0350D2E7 Feca 4367 A497 5D9105Ddb7E5
Gösteri öncesinde Proje Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Anıl Uğur Oğuzcan, çocuklara ve öğrencilere oynanan tiyatro oyunu ile paylaşmanın, başarmanın ve hayal gücünün öneminin bir kez daha görüleceğini vurguladı. Oğuzcan konuşmasında, “Hayatta her zaman paylaşmayla, hoşgörüyle, saygı ve sevgi ile birbirimize destek olarak hareket ettiğimizde bir şeyleri başarabiliriz" ifadelerini kullandı. 

7E627C9C Fbfc 407A 9E0A 20061928D6D6
Etkinliğin sonunda tiyatro grubu ve organizasyon ekibine teşekkür belgeleri; Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Murat Birol, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serpil Karlıdağ, Tirebolu Gençlik Merkezi Müdürü Ebru Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Hakan İbişoğlu ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Tolga Karagöz tarafından takdim edildi.

Bahar Şenliği Başlıyor! Bahar Şenliği Başlıyor!

7D9Cb32A D11E 49C4 973F 905Bf55499Bf
Projede yer alan öğrencilerden Emine Cezayirli, oyun sonunda kendi ve ekip arkadaşları adına Tirebolu İlçe Kaymakamlığı, Tirebolu Milli Eğitim Müdürlüğü, Tirebolu Gençlik Merkezi ve etkinlik sponsoru olan Akasya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti. Gösteri, çocuklara hediyeler verilerek sona erdi.

Muhabir: Nesrin Keskin
Foto Muhabir: Kübra Şengül Sözeri