Sağanak yağış Giresun'da heyelan ve su taşkınlarına yol açtı Sağanak yağış Giresun'da heyelan ve su taşkınlarına yol açtı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sürdürülebilir ve izlenebilir balıkçılık politikası kapsamında uygulamaya alınan ve "Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığında Kullanılan Av Araçlarının Markalanması Talimatı" çerçevesinde markalama iş ve işlemlerine; İl/ İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli su ürünleri teknik elemanlarının kontrol ve gözetiminde çalışmalara başlanmıştır.

Av araçlarının markalanması uygulamasının amacı;  Ticari amaçlı su ürünleri avcılığında kullanılan av araçlarının  markalanarak; kayıt altına alınması, envanter çıkarılması ve yasadışı su ürünleri avcılığında kullanılmasının önlenmesidir.

2022-2023 av sezonu açılışına kadar Giresun'da bulunan ticari balıkçıların mevcut av araçlarının markalanma işlemleri İl/İlçe Müdürlüklerince tamamlanacaktır. Ticari balıkçıların bu kapsamda önce bağlı bulunduğu su ürünleri kooperatifinden gerekli markaları temin ettikten sonra İl/İlçe Müdürlükleri başvurmaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyen balıkçılar; İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünü veya İlçe Müdürlüklerini ziyaret edebilir ayrıca giresun.tarimorman.gov.tr internet sitesinden gerekli bilgilere erişebilirler.