Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Güre mevkiinde plajda bulunan düğün salonları ile gençlik merkezi arasında kalan bölümünden denize dökülen kirli atık konusunu gündeme taşıdı.

b1841979-59d7-43b4-8ddd-0d4121d5a826

Bektaş yaptığı açıklamada, “Yaz aylarının gelmesi ile vatandaşlarımız doğal olarak rahatlamak amacıyla denize girmeye başladılar. Ancak plaj bölgesinden denize bırakılan kirli sıvı atık nedeniyle denize giren vatandaşlarımızın sağlığı tehlikeye düşmektedir.

Konuyu Valilik ve Belediye yetkililerine bildirdiklerini ancak henüz sonuç alamadıklarını ifade eden vatandaşlarımız rahatsızlıklarını Başkanlığımıza iletmeleri üzerine bahse konu alana giderek incelemelerde bulunduk. Denize yoğun şekilde dökülen kirli atığın yanında pis kokunun ve sineklerin de sağlık açısından tehlike yarattığını tespit ettik. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanlığı olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne yazılı olarak başvuru yaparak gerekli tedbirlerin alınmasını talep etmiş bulunmaktayız.

Murat Bektaş, ''Çıtlakkale Mahallesi Sorunları Giderilmeli'' Murat Bektaş, ''Çıtlakkale Mahallesi Sorunları Giderilmeli''

Her ne kadar Sağlık Müdürlüğü tarafından deniz suyu analizlerinde bölgedeki deniz suyunun “orta” temizlik derecesinde olduğu ilan edilse de gün geçtikçe kirli sıvı atık miktarı artacağından bir süre sonra bölge yüzme açısından güvensiz hale gelecektir.

Enfeksiyon hastalıklarının yoğun yaşandığı bir dönemde olduğumuz dikkate alındığında önlem alınmazsa ciddi sorunlarla karşılaşmamak adına yetkililerden kısa sürede sonuç odaklı müdahaleler bekliyoruz” dedi.