80 yaş ve üstü kişiler için hastanelerde kurulacak Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri (YAŞAM), yaşlıların evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarını kolaylaştıracak.

Türkiye genelinde, 80 yaş ve üzerindekilerin kendilerinden sorumlu bir hekime emanet edileceği Sağlıklı Yaş Alma Merkezlerinin hizmetine ilişkin detaylar belli oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla 81 İlde uygulamaya sokulan hizmeti göre, YAŞAM'lar 80 yaş ve üzeri kişilerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması, evinde ve yerinde tıbbi bakım ihtiyaçlarının desteklenmesi, tıbbi izlem, gerektiğinde uzaktan sağlık hizmetiyle muayene ve danışmanlık hizmeti verilmesi, hastaneden eve, evden hastaneye naklinin organize edilerek hastane içindeki tıbbi bakımı için gerekli hizmet koordinasyonunun sağlanması amacıyla bakanlığa bağlı sağlık tesisleri bünyesinde hizmet vermeye başladı.

Karadenizli’nin Kutlaması için Kemençe Sesi Yeterli Karadenizli’nin Kutlaması için Kemençe Sesi Yeterli

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;  “ekiplerimiz ve hizmet alanlarının tamamlamasının ardından 11 (onbir) hastanemizde 02.10.2023 tarihi itibari ile Sağlıklı Yaş Alma Merkezleri (YAŞAM) hizmetine başlanacaktır. Vatandaşlarımız hizmete ulaşmak için MHRS internet ve mobil uygulamadan ve ya 182 nolu telefondan randevu alabileceklerdir.” denilerek, duyuruda bulunuldu.