Saadet Partisi Giresun İl Başkanlığı israilli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

İl Başkanı Abdulkadir Bektaş ve partililer Giresun Adliyesine gelerek, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına israilli yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunan dilekçeyi teslim ettiler.

Milletvekili Gezmiş, "Eşit temsil demokrasinin gereğidir" Milletvekili Gezmiş, "Eşit temsil demokrasinin gereğidir"

Abdulkadir Bektaş dilekçe sonrası yaptığı açıklamada; “26 gündür aralıksız olarak Gazze’yi bombalayan ve çoluk, çocuk demeden vahşice katliam yapan israilli yetkililer için suç duyurusu dilekçemizi Cumhuriyet Başsavcılığımıza verdik.

Dilekçemizde; Gazze sınırları içerisinde ve dışında Filistinli masum insanların, çocukların ve kadınların insanlık dışı saldırılar, bombalamalar ve uluslararası hukuka aykırı tam abluka ile ölümlerine neden olan, Gazze şehri başta olmak üzere Filistin halkına yönelik SOYKIRIM suçu işleyen, İnsan haklarını tüm dünyanın gözü önünde çiğneyerek Uluslararası Ceza Mahkemesi Statüsü kapsamında İnsanlığa Karşı Suçları, Savaş Suçlarını ve Saldırı Suçlarını işleyen şüpheliler hakkında gerekli tahkikatın ve işlemlerin yapılarak dava açılması ve cezalandırılmaları taleplerimizi bildirdik. Filistin devleti, topraklarını işgalci ve terörist israil’den geri alıncaya kadar mücadelemiz devam edecek.” dedi.