AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti AFAD Başkanı Okay Memis'i hemşehrileri ziyaret etti

Whatsapp Image 2024 05 02 At 10.27.29 (1)

Vahit Sütlaş Tiyatro Sahnesi’nde kapalı gişe oynayan ''Kafkas Tebeşir Dairesi'' adlı Bertolt Brecht'e ait epik tiyatro oyunu izleyicilerden tam not alırken, tiyatroseverler tarafından keyifle izlendi.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 10.27.29Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse’nin de izlediği oyunda üstün performans sergileyen oyuncular ayakta alkışlandı.
Başkan Fuat Köse yaptığı konuşmada, Giresun’un bir tiyatro kenti olduğunu belirterek: “Oyunun hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bizim dönemimizde şehrimizdeki kültür sanat etkinlikleri çok daha zenginleşecektir. Bu konuda farklı çalışmalarımız olacak. Giresun’u bir kültür sanat şehri yapmayı hedefliyoruz.” dedi.
Bertolt Brecht tarafından yazılan oyunun Genel Sanat Yönetmenliğini Dr. Erdal Yıldırım, Yönetmen Yardımcılığını Duygu Aydın ve Çevirmenliğini Yılmaz Onay yapıyor. Kafkas Tebeşir Dairesi’nin oyuncu ve teknik ekibi ise şu şekilde:

Oyuncular: Ahmet Öndaş, Atakan Atlar, Ayşe Gül Çavuşoğlu, Ayşegül Yenal, Duygu Aydın, Edanur Bacacı, Emre Aydın, Eray Aktaş, Esra Pamukçu, Esra Güneysu, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Fikret Öğüd, Harun Murat Aydın, Mehmet Mican Çavuşoğlu, Nevin Dizdar, Sadık Takır

Teknik Ekip: Reji Asistanı:  Atakan Atlar, Esra Pamukçu, Esra Güneysu, Dekor Tasarım: Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Işık
Tasarım: Ziya Kostakoğlu, Ses & Efekt: Ergin Kaçmaz, Müzik: Atakan Atlar, Sahne Amirleri: Fikret Öğüd, Emre Aydın, Kostüm: Nevin Dizdar, Koreografi: Yeşim Tamer, Sercan Karaman.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 10.27.28 (2)

Whatsapp Image 2024 05 02 At 10.27.28