Giresun'un Teyyaredüzü mahallesinin Mollaoğlu sokağındaki vatandaşlar her yağmur sonrası kanalizasyon hatlarındaki tıkanıktan dolayı rögarlardan taşan pis suların cadde ve sokaklara sızdığını ifade etti. 

Vatandaşlar yetkililerden yardım istedi

Başkan Yakup Karakaya, "Mesele bir oy la bile olsa seçim kazanmaktır." Başkan Yakup Karakaya, "Mesele bir oy la bile olsa seçim kazanmaktır."

Bu sorunun 1 yıldır devam ettiğini vurgulayan mahalle sakinleri, Giresun Belediyesi'ne bağlı Kanal İşleri Müdürlüğü'ne sorunu ilettiklerini ancak onların da bir çözüm bulamadığını öne sürdüler.

WhatsApp Image 2023-09-05 at 10.22.44

Mahalle sakinleri, "Sokağımızdaki kanalizasyon neredeyse her yağmur sonrası ağzına kadar taşıyor. Rögar kapağındaki deliklerden baktığınızda kanalizasyondaki pis suyun yüksekliğini siz de görebilirsiniz. Bu sorun nedeni ile rögardan sızan ya da kanalizasyonun tıkalı olmasından kaynaklı olarak asfalt yoldan pis su sızıyor. Bu sızan su da cadde ve sokağımızı kirletiyor. Etrafta da pis bir koku oluşuyor. Yetkililer geldiklerinde sorunu söyledik ancak 'Burada sorun çok büyük?' diyerek geri gittiler. Konunun en kısa zamanda çözümünü istiyoruz." diye konuştular.