2023-2024 Futbol Sezonu Kamu Kurum ve Kuruluşlar Arası Futbol Ligi Kayıtları Başladı 2023-2024 Futbol Sezonu Kamu Kurum ve Kuruluşlar Arası Futbol Ligi Kayıtları Başladı

2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol takımında libero olarak mücadele eden maçın yıldız isimlerinden biri olan Ordu Mesudiyeli Gizem Örge, maç sonunda yaptığı açıklamada babasına seslenerek tüm Türkiye'yi ağlattı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası'nın finalinde Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

ordulu-gizem-turkiye-yi-aglatti-1099

Belçika'nın başkenti Brüksel'de oynanan mücadele karşılıklı sayılarla başlarken Sırbistan ilk seti 27-25 kazanarak 1-0 öne geçti. A Milli Kadın Voleybol Takımı, ikinci sette Ebrar Karakurt'un etkili oyunuyla seti 25-21 kazandı ve durum 1-1'e geldi. Üçüncü sete iyi başlayan ve farkı 4 sayıya kadar çıkaran Filenin Sultanları, bu farkı koruyamadı ve seti 25-22 kaybetti. Dördüncü setin sonunu iyi oynayan ve 25-22 kazanan Ay-Yıldızlılar mücadeleyi karar setine taşıdı.

Son sete de etkili başlayan Filenin Sultanları, 15-13 kazanarak durumu 3-2'ye getirdi ve Avrupa şampiyonu oldu. Şampiyonluk sonrası uzun süre sonra milli takıma davet edilen Gizem Örge, yaptığı duygusal konuşma ile geceye damga vurdu.

Gizem Örge'nin açıklamaları şu şekilde:

"O kadar çok duygu var ki... Hangisinden başlayayım! Herkesle gurur duyuyorum. Yanımızda olan, destek veren herkese teşekkürler. Bana 'savunma bakanı' dendi, bu Fenerbahçe'de dendi. Benim yeniden doğuşum Fenerbahçe'de başladı. Aileme teşekkür ediyorum. Babama teşekkür ediyorum. Bu takım ne zaman başarılı olsa babam ağlayarak 'Kızım sen de bir gün orada olacaksın' dedi. Baba buradayım baba! Eminim ki tüm Türkiye bizim gibi ağlıyordur."