Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Umre Organizasyonu kapsamında Espiye'den kutsal topraklara giden 21 kişilik umre kafilesi, vazifelerini tamamlayarak yurda döndü. 

15 günlük programla Espiye’den yola çıkan kafile, kutsal toprakları ziyaret ettikten sonra memleketlerine kavuşmanın heyecanını yaşadı. 

İl Müftüsü Ramazan Topcan dünyanın dört bir yanından farklı dil ve renkten Müslümanlarla aynı özlem ve niyetle umre ibadetini tamamlayan vatandaşları ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti. 

2 (11)-3

Başkan Sandıkçı, Ekonomiye Katkı Sağlıyoruz Başkan Sandıkçı, Ekonomiye Katkı Sağlıyoruz

İnananların umre ibadeti ile önemli manevi kazanımlar elde ettiğini belirten İl Müftüsü Topcan, “Yolculukların en anlamlısını ifa ederek sağ salim yurda dönen vatandaşlarımızın mutluluğuna ortak olduk.  

Kardeşlerimiz, peygamberlerin tevhit mücadelesine şahitlik eden mukaddes beldelerde, ruhlarını tezkiye, nefislerini terbiye imkânı bulmuş, geçen yılların muhasebesini yaparak adeta mahşer ve hesap gününü prova etmişlerdir. 

Kabe’yi tavaf ederken ömür sermayesini Allah’ın (c.c.) rızasına uygun yaşamayı tefekkür eden umrecilerimiz, Kur’an’ı Kerim’in ilk ayetlerinin nazil olduğu Nûr Dağı’nı ve hicret yolculuğunda Efendimize (s.a.s) sığınak olan Sevr Mağarası’nı ziyaret ederek zahmetsiz rahmet olmayacağını müşahede etmişlerdir. Mescid-i Nebevi’de Efendimiz’i (s.a.s) selamlamanın huzuru ve birçok manevi kazanımla yurda dönen umrecilerimizin ibadetlerinin makbul, umrelerinin bereketli olmasını Cenab-ı Mevla’dan (c.c.) niyaz ediyorum.   

Yüce Rabbim, hasret ve muhabbetle kutlu yolculuğu arzulayan kardeşlerimizin de niyetlerini dergâh-ı izzetinde kabul eylesin.” dedi. 

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren umreciler ise Müftü Topcan’a kutsal topraklardan getirdikleri zemzem suyu ve hurma ikram etti.