TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Giresun’da yapılan yardımları gündeme taşıdı.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “AKP iktidarı tüm ülke genelinde saatlerce kuyrukta yardım bekleyen milyonlar yaratmış ve halkı açlık riski ile karşı karşıya bırakmıştır. Şu soğuk havada vatandaşlarımızı 2 koli gıda malzemesi için saatlerce Giresun Valiliği önünde sıra bekleten AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durum ortadadır” dedi. 

Amaç Oy Devşirmek Ve Şirketleri İhya Etmektir

AKP'nin sosyal yardımlar konusunda ki gerçek yüzünün aslında vatandaşa yardım falan yapmak olmadığının altını çizen Tığlı, “AKP’nin asıl amacı sosyal yardım yapıyoruz kisvesi adı altında önce vatandaştan oy alabilmek sonra da kolileri hazırlattığı şirketleri zengin etmek planı vardır. AKP İktidarının halkı nasıl yoksullaştırdığı ve yardıma muhtaç hale getirdiği ülkenin her yerinden görünüyor” vurgusunu yaptı.

AKP’nin Bıraktığı Tek Zenginlik Daha Fazla FAKİRLİKTİR

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tur sonucunu değerlendirdi Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci tur sonucunu değerlendirdi

Tığlı, “sözde ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmak için yola çıkan bu zalim ve acımasız iktidar, vatandaşını kuru soğan ekmeğe muhtaç etmiştir. Ülkeye getirdikleri tek zenginlik daha fazla muhtaç insan, daha fazla yoksul insan ve daha fazla çaresiz insandır. Ve 2023-2053 vizyonun da AKP’ye muhtaç insan sayısını katlamaktır. Tek zenginliğimiz de daha fazla fakirliktir. Sosyal yardımların artması ile övünebilecek kadar bilgisiz ve bilinçsiz olan bu iktidar, yapılan yardımı insanların gözünün içine sokabilecek kadar onları resimleyecek kadar da vicdansızdır.” çıkışını yaptı.   

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Nihayet 20 yıllık AKP serüveninin sonuna geldik. Artık kimse yardım kolilerine muhtaç olmayacak. İnsanları afişe eder gibi, yardım dağıtılmayacak. Yapılması gereken yardım da alınan yardımda gizli olacak ve bir elin verdiğini diğer el görmeyecek. Biz istihdam yaratacağız, iş yaratacağız ki kimse yardıma muhtaç olmasın” açıklamasını yaptı.