Akdoğan, TMO’nun fındık bedellerini 1 ay içersinde ödemeyi taahhüt ettiğini belirterek bu süre içerisinde kendisine ödeme yapılmadığını söyledi.

Giresun'un Kitap Kurtları Yarışıyor Giresun'un Kitap Kurtları Yarışıyor

Akdoğan şöyle dedi” Eşimle birlikte çoğunlukla fındık işçileri desteği ile hızlı bir şekilde fındık hasat işlemini bitirerek 28 Ağustos 2023 tarihinde 53.40 randıman gelen 1 ton 58 kilo tombul fındığı, kilosu 89.040 Lira'dan TMO'ya teslim ettim. TMO taahhütüne göre fındık tutarı paramız en geç 28 Eylül 2023 tarihinde ödenecekti.

Fındık paramızın bugüne kadar ödenmemiş olmasından dolayı oldukça mağdur olduk ve alacaklılar karşısında ailecek mahçup duruma düştük. Alacaklıların iş yerlerinin önünden geçemez ve telefonlarına cevap veremez duruma geldik. Toplumda 50 yıllık güvenirliliğimiz TMO'nun sözünde durmayarak ödeme yapmaması nedeniyle  büyük yara aldı. Özetle TMO sayesinde maddi ve manevi kayba uğradık. Bu kaybımızın acilen telafi edilmesini bekliyoruz. Bize bu mağduriyeti yaşatan TMO'dan ödeme sözünde durmadığı için 53.40 randıman gelen 1 ton 59 kilogram fındığımı geri istiyorum. TMO fındığımızı geri vermeyecek ise piyasada oluşan fiyat üzerinden fındığımızın parasını talep ediyoruz. Eğer bu hafta içinde mağduriyetimiz giderilmez ise hukuki yollara başvuracağımızın bilinmesini ilgililer ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum.”