Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Trabzon konferansıntan sonra Giresun' da da bölge toplantısı düzenledi ve ADD Giresun Şubesi' nin düzenlediği konferansa katıldı.

Giresun Polis Emeklileri Derneği Açıldı Giresun Polis Emeklileri Derneği Açıldı

Vahit Sütlaş Sahnesi' nde, beraberinde ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy, Genel Başkan Yardımcısı Taylan Devrim Ercan ve GYK üyesi Arif Güvenin ile birlikte ADD üyeleri ve halkla buluşan Bozkurt, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına net ve kararlı mesajlar verdi.Etkinliğin açılış konuşmasını ADD Şube Başkanı Oğuzcan Özdemir yaptı.

Konferansta kısa bir konuşma yapan ADD Genel Saymanı Basri Gürsoy," Türkiye'nin gururu Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Atatürk ve cumhuriyet düşmanlarına kararlılığımızı göstermek ve haince emellerinin nafile olduğunu vurgulamak için gece gündüz demeden il il dolaşarak halkımızla buluşuyoruz.28 Ekim'de Ankara'da  100.yıl için muhteşem bir şölen  düzenleyeceğiz.Bu büyük Buluşma cumhuriyetimize karşı gelenlere ve Atamızı anlamak istemeyenlere bir kez daha ders niteliğinde olacak. ADD şubelerimiz başta olmak üzere "Ne mutlu Türküm Diyene" sözünü gururla söyleyen ve şiar edinen  halkımızı Ankara' daki onur  günümüze  bekliyoruz." dedi.

BAŞKAN BOZKURT,  KARARLI KONUŞTU

Konferansta kararlı ve net mesajlar veren ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, özetle şunları kaydetti: " Değerli arkadaşlar Atatürkçü Düşünce Derneği,  dün olduğu gibi bugün de Türk halkını arkasına alarak Atatürk'ün yolunda cumhuriyetin izinde kararlı adımlarla çalışmalarına devam etmektedir.

Vurgulayarak söylüyorum ki, bu ziyaretlerimizde hiç kimsenim Türk halkını yıldıramayacağını gördük, gurur duyduk. Değerli arkadaşlar, Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin dünya üzerinde bir örneği daha yoktur. Niye yoktur? Atatürk'ün önderliğinde dünyada emperyalizme karşı ilk ulusal bağımsızlık savaşını veren devlet olduğumuz için yoktur. Bugün Kemalizmi,  Atatürk'ü unutturmaya ve  aşağılamaya çalışan yobazlar bunu görmezden gelmeye çalışmaktadır. Bunu hiç bir zaman başaramayacaklar. Cumhuriyetimizi  bir din devletine dönüştürme eylemine girişen yobazlar,  Kemalizmi unutturmadan  Mustafa Kemal Atatürk'ü milletin gönlünden silmeden Cumhuriyetimizi  yıkamayacaklarını biliyorlar.Bunu hiç bir zaman başaramayacaklar.Türk milleti olarak, hiç bir zaman kesinlikle  korkmayacağız.Hırsıza hırsız, namussuza namussuz  diyeceğiz."

ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt' un verdiği konferansı CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Giresun eski Milletvekili Mustafa Çakır, CHP eski Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaoğlu, ADD Şube yöneticileri Özcan Özgürbüz, Evrim Özkan, Şakir Usta, Orhan Hocaoğlu, Şafak Öner ve Hatice Küçükada, bazı siyasiler, akademisyenler, STK temsilcileri ve iş insanları da izledi.

Konferansın sonunda, Milletvekili Işık Gezmiş, Genel Başkan Bozkurt ve Genel Sayman  Gürsoy, yeni ADD üyelerine rozet taktı.

Konferans plaket takdiminin ardından sona erdi.