Vali Ünlü, yapımı devam eden kamu binalarıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Dereli ilçesi Sütlüce Mahallesi 137 ada 1 parselde yapımına başlanan kamu binaları ile ilgili bilgi alan Vali Ünlü’ye; 1 bodrum kat, 1 zemin kat, 3 normal kattan oluşan 2 bin 86,05 metrekare inşaat alanına sahip Hükümet Konağı, 1 bodrum, 1 zemin kat, 2 normal kattan oluşan bin 802,32 metrekare inşaat alanına sahip Adalet Sarayı ve 1 bodrum kat, 1 zemin kat ve 2 normal kattan oluşan bin 201,78 metrekare inşaat alanına sahip Emniyet Müdürlüğü hizmet binalarının bulunacağı, birleşik blok tipinde yapılacak projenin toplam 5 bin 90,15 metrekare inşaat alanına sahip olacağı aktarıldı.

Ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi işi ile ilgili de Vali Ünlü’ye bilgi veren yetkililer, inşaatın bu yıl içerisinde bitirilerek 2023 Eylül ayında teslim edilmesinin planlandığını belirttiler.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ünlü, çalışmaların aksatılmadan devam ettirilmesi ve eksikliklerin bir an önce tamamlanması talimatını verdi.

İncelemeler sırasında, Dereli Kaymakamı Okan Yenidünya da hazır bulundu.

Giresun'da en fazla Trabzonlu yaşıyor Giresun'da en fazla Trabzonlu yaşıyor

Vali Ünlü, incelemelerle ilgili olarak yaptığı paylaşımda “Nitelikli ve erişilebilir bir hizmet için... İlçemizin çehresine değer katacak Hükümet Konağı, Adliye ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binalarının inşa çalışmalarını yerinde tetkik ettik.” ifadelerini kullandı.