Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Fotoğrafla Giresun” fotoğraf sergisi 27 Ekim 2023 Cuma günü Güre Yerleşkesindeki fuaye alanında ziyarete açıldı.

_11-5078

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Cumhuriyetin 100. Yılında birçoğu daha önce hiç yayınlanmamış Giresun fotoğraflarının olduğu bir sergiyi açmanın çok değerli olduğunu vurguladı. Açılış öncesi serginin küratörlüğünü üstlenen Üniversitenin İdari Personeli, araştırmacı yazar Hüseyin Gazi Menteşoğlu’na Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ve Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz" Giresun Barosu Başkanı Karademir, "Kaç yıl geçerse geçsin failler bulunup cezalandırılana kadar sürecin takipçisiyiz"

_14-6756

Sergi açılışına Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Giresun İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Giresun İl Jandarma Komutanı Özgür Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güven Özdem ve Prof. Dr. Hüseyin Şahin, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile Üniversite akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrencilerimiz katıldı.

Sergi 3 Kasım Cuma akşamına kadar ziyaretçilerine açık kalacak.