Giresun Bulancak'ta başlatılan Bir Duruş Namaz Projesi Giresun Merkez ve ilçeler başta olmak üzere Türkiye genelinde ilgi görmeye başladı. 

Merkezi Bulancak olan projenin Bulancak ayağında sticker çalışmaları, anketler ve söyleşilerle birlikte yoğun ilgiyle devam ediyor. 

WhatsApp Image 2023-10-07 at 19.08.34 (1)

Konu ile ilgili açıklama yapan Bir Duruş Namaz Platformu Genel Koordinatörü Hümeyra Yıldırım, "Hamd olsun Bulancak merkezide düşündüğümüzde daha fazla sinerji topladık. İlçemizde başta genç arkadaşlarımız olmak üzere projemize yoğun bir ilgi var. 500'e yakın arkadaşımıza, abimize, ablamız Namaz ile ilgili anket çalışması gerçekleştirdik. 

WhatsApp Image 2023-10-07 at 19.08.34

Bununla birlikte Namazla Duruş Platfomu Başkanı Ubeydullah Göktekin'in katılımıyla ilçemiz liselerinde Projemizin tanıtım ve namaz söyleşilerini gerçekleştirmeye başladık. Bizler namazı anlattıkça gençlerin namaza olan dikkati artıyor. Yine oluşturduğumuz Benim Namazım uygulaması ile projemiz web sayfasında genç arkadaşlarımız 40 gün boyunca namaz alışkınlıklarını takip edebileceği bir mobil yazılımı hazırladık. Bulancak ilçemizden yaktığımız bu ateş inşallah Türkiye genelinde yankı uyandıracak." dedi

WhatsApp Image 2023-10-07 at 19.08.35 (2)

Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim! Aileler, Öğrenciler ve Kitapseverler Bu Fırsat Kaçmaz! Özen Kitap Kırtasiye'de Büyük İndirim!

Yıldırım, "Projemizi 4 dile çevirdik"

Projede kullanılan sloganları Türkçe dahil Arapça, İngilizce, Almanca olmak üzere toplamda dört dilde hazırladıklarını söyleyen Yıldırım, "Almanya, ABD gibi ülkeler başta olmak üzere oralarda bulunan arkadaşlarımızda proje ile yakında ilgileniyorlar. Almanya'nın bazı şehirlerinde çalışmalara başladık bile. Bunun yanında şu anda ilimizde Piraziz, Merkez ilçemiz, Çamoluk ve Tirebolu'da gerekli çalışmaları gerçekleştirdik. Van Erçiş'ten kardeşlerimiz kendi ilçelerinde çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdi. Tohum ektiğimiz onlarca ilimiz var, biz inanıyoruz ki ilerleyen günlerde daha ciddi gündem oluşturacaktır. Bu vesile ile projemizle ilgilenen, bilgi almak isteyen tüm kardeşlerimiz birdurusnamaz.com.tr sitemize davet ediyoruz." dedi.