Giresun'un Milli Görüş Belediyeciliği'ne ihtiyacı olduğunu, Belediye Başkan Adayları Mesut Aydın'ın halk tarafından yoğun bir teveccühüyle karşılandığını ve 31 Mart seçimlerinde Giresun'un yeniden refaha kavuşacağını söyleyen Başer; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na 'son 3 ayda sahaya çıkarak bu işler olmuyor' diyerek yüklendi.
'Giresun'da işler yolunda' sloganını atıfta bulunarak; 'Giresun'da hangi işler yolunda?' diye soran Başer, eleştiri dozu yüksek sözlerine şöyle devam etti:

'Buradan Sayın Aytekin Şenlikoğlu'na soruyorum: Allah aşkına Giresun'da hangi işler yolunda? Neredeyse 5 yıl sadece yapıyormuş gibi yapıp algı yöneten, bu sürenin 4,5 yılında vatandaşın huzuruna hiç çıkmayan Sayın Başkan; görünen köy kılavuz istemez. Giresun'da yolunda olduğunu iddia ettiğiniz işler ne bilmiyorum ama Giresunlu açısından yolunda giden hiçbir şey yok maalesef...

Bayram Kutlamayı Çok Özlemişiz...! Halkın 23 Nisan Kutlamaları Bulancak'a Renk Kattı ! Bayram Kutlamayı Çok Özlemişiz...! Halkın 23 Nisan Kutlamaları Bulancak'a Renk Kattı !

Büyük projeler açıklayan Sayın Başkan'a üzülüyorum. Gerçekleri görmemesi bir tarafa insanımızı oyalamasına üzülüyorum.

Aytekin Bey geçtiğimiz dönem başlanan Millet Bahçesi gibi sair projeleri hep belediye projeleri olarak aktardı. Genel bütçeden devletin imkanları ile yapılan, daha doğrusu başlanılan ve bir türlü bitmeyen çoğu proje ile 4,5 yılı aşkındır oyalandı, oyaladı.  Artık genel bütçede de tam takır. Devletin yaptıklarını kendine mâl etme durumu da kalmadı. Geçtiğimiz günlerde bitmiş olması hesaplanan Millet Bahçesi'nin durumu ortada. Dal-Çık  izlenilen süreç itibariyle her açıdan fiyasko...

Bu kadar ağır ekonomik sıkıntılarla boğuşurken, emeklilerin alacağı farkın bütün dengeleri bozacağı söylenirken,  Aytekin Bey'in ütopik projelerle sahaya inmesi debelenmekten başka bir şey değildir.

Gerçekçi, ayakları yere basan,  öncelikli, halkımız için düşünülen hiçbir şeye karşı değiliz. Lakin, güneş balçıkla sıvanmaz!

Bir tarafta pankartlarla dev fiyaskolar dediğim projeler sergilenirken bir yandan da Giresun'un gerçek manzaralarını gözlüyorum, içim sızlıyor.

Temel hizmetler noktasındaki yetersizlik milletimizin canını tak etmişken büyük projelerin özellikle seçimi 20 gün kala ardı ardına açıklanması ciddi bir çarpınış göstergesidir. 
Bizler ahlaklı belediyecilik anlayışımızda asla hayal satmayacağız. Gerçek belediyeciliğin ne olduğunu Milli Görüş Belediyelerinden hatırlayan, bilen milletimize yeniden refahı yaşatacağız. Halihazırda hiçbir üretim fonksiyonu olmayan belediye şirketlerini sadece personel alımı yapılan yerler konumundan çıkaracağız. Giresun A.Ş ve GİR-BEL ana şirketler ve bunlara bağlı kurulmuş olan dört tali şirketi şehrimize; iş sahası istihdam, üretim ve katma değer noktasında değerlendireceğiz.
İlçe belediyesinde dahi olan beton santralinin olmadığı bir Giresun Belediyesine, yola döşediği taşları bile başka il belediyelerinden satın alan bir yönetim zihniyetine tahammülümüz kalmamıştır.
Hayal satmaktan vazgeçmeyen ve bu tavrını son zamanlarda sönük şovlarla ortaya koyan, eksik ve kusurlarını metrekarelerce pankarta bastırdığı boy boy fotoğrafları ile kapatmaya çalışan Sayın Belediye Başkanı sokağın gerçeklerinden her geçen gün uzaklaşmaktadır.
Milletimizin derdi ile dertlenen Yeniden Refah Giresun Belediye Başkanlığı'nı kazandığında sosyal belediyeciliğin bütün gerçeklerini uygulayacaktır.
 Emeklilerimize ve öğrencilerimize ulaşımda Giresun kartı ile %40 indirim, yine emeklilerimize emlak vergisinde %40 indirim, su faturasında ön ödemeli sistemle %30 indirim, vatandaşlarımızın Giresun Belediyesi tanzim satış mağazaları ile gıda ürünlerine %40 daha ucuz ulaşması; Mesut Aydın'ın belediye başkanlığında Milli Görüş ile mümkün olacaktır. Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın da ısrarla dile getirdiği haliyle gerçek proje halkımızın mevcut durumuna hızlıca merhem olan çalışmalardır. Balyozla yer teslimine, kepçe manevraları ile soyut temel atmalara halkımızın karnı tokdur.
 Üreterek kazanan, dağıtarak ve eşit paylaşımla mutlu eden Milli Görüş Belediyeciliği şehrimizin ve ülkemizin gerçek refahı olacaktır' dedi.