Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor Giresun'un Cadde ve Sokakları Köpüklü Sularla Yıkanıyor

Giresun İl Müftülüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde, Aksu Hoca Ahmet Yesevi Camii avlusunda "Yaz Kur'an Kursları Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Öğrenciler, GSB gençlik liderlerinin hazırladığı kadim oyunları oynayarak çeşitli yarışmalara katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan İl Müftü Yardımcısı Fatih Sarıgül, "Yaz Kur'an kurslarımız, sevgili yavrularımızın milli ve manevi değerlerle buluştuğu müstesna eğitim mekanlarıdır. Çocuklarımız bu yaz döneminde, Kur’an-ı Kerim’i, Sevgili Peygamberimizin (sas) örnek hayatını, İslamiyet’in temel değerlerini, yardımlaşma, paylaşma, sevgi, saygı gibi insan hayatına anlam kazandıran unsurları sevgi temelinde öğrendiler. Kurslarımız eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel içerikli etkinliklerle renklendi. Gezi programları ve kadim oyunlar şenliği gibi etkinlikler öğrencilerimize moral kaynağı oldu. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, fedakar ailelerine ve Kur’an kursu öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim başarılarını daim eylesin." dedi.

Programda çocuklar, mendil kapmaca, çuval yarışı, kaşıkla yumurta taşıma, sandalye kapmaca oyunları oynayarak yarıştı. Programın sonunda çocuklara ikramda bulunuldu.

Kur’an Kursu Öğreticisi Asiye Cesur koordinesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Şube Müdürü İsmail Aydın, Din Hizmetleri Uzmanı Soner Köse, Aksu mevkiindeki yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler ve din görevlileri katıldı.