Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Piraziz Ömer Hekim İlkokulu tarafından organizasyonunda ilimiz genelindeki İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen "Yardımseverlik ve Merhamet" konulu kısa video çekimi yarışmasının ödül töreni, Piraziz Ömer Hekim İlkokulu'nda yapıldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri törene katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar ve Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Aydın ile ilçe milli eğitim yöneticileri tarafından takdim edildi.

Yarışma ödül töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar; Sosyal etkinliklerin, okulda öğrenilen bilgilerin, davranışa dönüştürülmesinin önemli olduğunu, öğrencilerin çevresi ile sağlam iletişim kurmalarına, kendilerine özgüven duymalarına, sorumluluk bilincini geliştirmelerine, iş bölümü ve birlikte iş yaparak kaynaşmalarına, hayata hazırlanmalarına ve kendilerini gerçekleştirmelerine önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, Yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

02163958_e66bccc44bb24e7a9ccf20e047d5b4a3

Trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da yaptığı değerlendirmede; Bu tür yarışma ve faaliyetlerin öğrencilerimizin akademik kazanımlar ve ders içi çalışmalar yanında, okul dışı etkinliklere de yönelmelerine imkân sağladığı dile getirdi. Öğrencilerimizin sanatsal faaliyetlerde bulunmalarının, millî, manevî ve kültürel değerlerimizi tanıyıp korumaları, duygu ve düşüncelerini sanat yoluyla anlatarak toplumla paylaşmaları bakımından önemine vurgu yaptı. Yarışma konusu olan "Yardımseverlik ve Merhamet" hasletlerinin bugünün küçükleri, yarının büyükleri evlatlarımızın dimağlarına yerleşmesi bakımından ayrı bir önem taşıdığını dile getirdi. Yarışmanın organizasyonunda emeği katkısı olan tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik etti başarılarının devamını diledi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler;

1. Umut Canverdi - Piraziz Eren Ömer Hekim İlkokulu

2. Muhammet Ali Salman - Merkez İlçe Abacıbükü İlkokulu

3. Doğa Altnköse - Piraziz Gökçeali Emir Yücel İlkokulu

Mansiyon: Erva Elif Çiftçi - Merkez İlçe Abacıbükü İlkokulu