Son Valiler Kararnamesi ile ilimize atanan Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'ye yönelik destek ve tebrik ziyaretleri göreve başladığı 21 Ağustos 2023 tarihinden bu yana aralıksız olarak devam ediyor.

Vali Serdengeçti, sadece kurum müdürleri ile sınırlı kalmayarak toplumsal çeşitliliği yansıtan konukları da kabul ederek, ilimizin gelişimi ve kalkınması için önemli görüşmeler gerçekleştiriyor.

Bu çerçevede, 29 Ağustos Salı günü, Vali Serdengeçti'yi ziyaret eden isimler arasında; Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Yargıtay Üyesi Salim Küçük, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Baro Başkanı Av. Soner Karademir, Piraziz Kaymakamı Kezban Yerlikaya, önceki dönem Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, (Ordu) Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar ile Fatsa AK Parti İlçe Başkanı Yasin Sarıçiçek, CHP Giresun İl Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu ile Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak gibi saygın isimler yer aldı. Bu ziyaretlerde, Vali Serdengeçti'ye yeni görevinde başarı dileklerini ileterek desteklerini sundular.

Ziyaret sırasında yapılan samimi sohbetlerde, ilimizin potansiyelini daha iyi değerlendirmek, toplumun her kesiminin ihtiyaçlarını karşılamak ve güçlü bir iş birliği atmosferi oluşturmak gibi konular ele alındı.

2023_305_04

Aynı zamanda farklı sektörlerden kurum müdürleri ile D.S.İ. Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ve Ulaştırma Bölge Müdürü İhsan Gümrükçüoğlu da Vali Serdengeçti'yi ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Bu görüşmelerde, su kaynaklarının korunması ve yönetilmesi, yol ağının bakım ve geliştirilmesi, trafik güvenliği ve ulaşım altyapısının modernizasyonu gibi konular ele alındı.

İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Erdem Kılavuz ve Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara gibi önemli isimler de Vali Serdengeçti’yi ziyaret edenler arasındaydı. Ziyaretlerde meclisin çalışmaları, yerel yönetimlerin işleyişi ve vatandaşların taleplerinin ele alınması gibi konular başta olmak üzere İl Özel İdaresinin projeleri ve ilimizin altyapısının güçlendirilmesi için yapılan çalışmalar hakkında Valimize detaylı bilgi verildi.

GESOB Başkanı Ali Kara ve beraberindeki heyet, Vali Serdengeçti ile gerçekleştirdikleri görüşmede, ilimizdeki ticaret ve esnaf kesiminin mevcut durumunu aktardı. İl genelindeki ticari faaliyetlerin desteklenmesi, esnafın ihtiyaçlarının karşılanması ve iş birliği olanaklarının ele alındığı bu toplantıda Başkan Kara, nazik dileklerini ileterek, birliklerine bağlı odaların yürüttüğü çalışmalar hakkında detaylı bilgi sundu. İl merkezi ve ilçelerde gerçekleştirdikleri faaliyetleri paylaşarak, ilin ticaret ve esnaf yapılanması hakkında bilgilendirdi.

Başkan Kara, Validen Tirebolu-Erzincan Demiryolu, Tirebolu Limanı, Dereli-Şebinkarahisar Karayolu, Karadeniz Sahil Yolu ve Giresun Güney Çevre Yolu gibi önemli projelerde desteklerini talep etti. Ayrıca Giresun Adası'nın turizme kazandırılması için de destek çağrısında bulundu.

Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim Şehit yakınları, Gaziler ve Engellilere yüzde 50 indirim

Vali Serdengeçti ise ziyaretçilere hoş geldiniz diyerek, görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade etti. İş birliği ve dayanışma vurgusu yaparak, birlikte çalışma isteğini belirtti.

Ziyaretler, hatıra fotoğraflarıyla sonlandırıldı.

2023_305_13