Giresun Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi Giresun’u Afyonkarahisar’da layıkıyla temsil etti.

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 101. yıl dönümü nedeniyle Afyonkarahisar İscehisar Doğanlar Köyü’ndeki Giresun Şehitliği anma töreninde, Giresun Belediyesi Konservatuvarı Halk Oyunları ekibi Giresun’u Afyonkarahisar’da layıkıyla temsil etti. 47. Gönüllü Alayı Şehitliğinde Halk Oyunları ekibi saygı nöbeti gerçekleştirdi.

3_630

Her yıl Afyonkarahisar’da düzenlenen Zafer Festivali’ne davet üzerine katılan Halk Oyunları ekibi, ilk olarak Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in konuğu oldu.

Giresun ekibine katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Zeybek, “Bu anlamlı festivalde bizleri yalnız bırakmayan Giresun’umuza çok teşekkür ederiz. Biliyorsunuz, Giresun’la kardeş şehiriz. Zafer Haftası’na göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

6_419

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel ise Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun selamını getirdiklerini belirterek, “Afyonkarahisar bizim için çok değerli ve anlamlı bir şehir. 42. ve 47. Gönüllü alaylarımızın şehitliklerini bulunduran Afyonkarahisar’da şehrimizi temsil etmekten onur duyuyoruz. Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

4_571

Karadeniz Tiyatrolar Birliği  Tiyatro Köyünün 10.uncusunu düzenleyecek Karadeniz Tiyatrolar Birliği  Tiyatro Köyünün 10.uncusunu düzenleyecek

Zafer Halk Yürüyüşü’ne de katılan ve daha sonra Zafer Meydanı’na ulaşan Belediye Konservatuvarı Halk Oyunları ekibinin oynadığı oyunlar ayakta alkışlandı.