Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, şehirdeki kamu hizmetlerinin etkinliğini artırmak amacıyla kurum ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda 30 Ocak Salı günü gerçekleştirdiği ziyaretlerle sivil toplum kuruluşlarına olan destek ve iş birliğini bir kez daha vurguladı.

İlk olarak, Türkiye Kızılay Derneği Giresun Şubesini ziyaret eden Vali Serdengeçti, Şube Başkanı Murat Cansız tarafından karşılandı. Görüşme sırasında, Kızılay'ın yürüttüğü sosyal yardım ve insani projeler hakkında bilgi aldı.

Şube Başkanı Murat Cansız, Kızılay’a sunmuş olduğu desteklerden dolayı, Vali Serdengeçti’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

Kan bağışının hayati bir ihtiyaç olduğunu belirten Vali Serdengeçti, özellikle kamu çalışanlarını bu konuda duyarlı olmaya ve Kızılay'ın kan bağışı kampanyalarına katkıda bulunmaya davet etti.

2024_39_03

Vali Serdengeçti, ziyaretle ilgili olarak “Türkiye Kızılay Derneği Giresun Şubesini ziyaret ederek iyilik yolunda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldık.

Medeniyetimizin yüz akı, mazlumlarının umudu olan Kızılay, 155 yılı aşkındır Dünya'nın dört bir yanında büyük bir özveri göstererek merhamet çınarını büyütüyor.” sözlerine yer verdi.

2024_39_04

Ardından, Kale Mahallesi Muhtarlığını ziyaret eden Vali Serdengeçti, Mahalle Muhtarı Muammer Daban ile bir araya geldi. Muhtar Daban, mahalledeki güncel konular ve ihtiyaçlar hakkında Vali Serdengeçti'ye bilgi verdi.

Vali Serdengeçti, ziyaret sırasında mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyerek, mahallede bulunan esnaf ve vatandaşlarımızla da bir süre sohbet etti.

Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu Tirebolu Kent Konseyi Kuruldu

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.