Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vatan için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin ailelerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 10 Ekim Salı günü gerçekleştirdiği Alucra ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Alucra ilçesinin son durağı olarak Şehit İstihkam Onbaşı Mustafa Şimşek’in ailesini Yunus Emre Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

Son dakika! Giresunlular Dikkat! Son dakika! Giresunlular Dikkat!

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit İstihkam Onbaşı Mustafa Şimşek ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti. Ziyarette, Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Şehit İstihkam Onbaşı Mustafa Şimşek, 30.07.2003 tarihinde askerlik görevini yürütürken meydana gelen kaza sonucu şehit olmuş ve Alucra Şehitliği’ne defnedilmiştir.