Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Alucra ilçesini ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Serdengeçti, ilçe ziyaretleri kapsamında 10 Ekim Salı günü Alucra Kaymakamlığını ziyaret ederek bilgi aldı.

Vali Serdengeçti, Hükümet Konağı önünde Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz ve ilçe protokolü başta olmak üzere yöresel kıyafetli Alucralı çocuklar karşıladı.

2023_385_11

Karşılama töreninin ardından Vali Serdengeçti, Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz ve kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kaymakam Cengiz tarafından Alucra’nın tarihi, coğrafyası, nüfusu, güvenlik durumu, eğitim, sağlık hizmetleri, ekonomik durum, tarım ve orman faaliyetleri, sosyal yardımlar, dini işler, gençlik ve spor etkinlikleri, KÖYDES projeleri başta olmak üzere güncel durum ve yerel yönetim faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir brifing sunuldu.

Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor! Giresun Belediyesinden Müjde! Meydana dev ekran kuruluyor!

Vali Serdengeçti, Kaymakam Cengiz'in Alucra'daki başarılı yönetimini ve özellikle de hizmetlerin vatandaşlara ulaştırılmasındaki çabalarını takdir etti. Kaymakam Cengiz'in göreve başladığından bu yana geçen sürede ilçenin genel durumunu iyileştirmek için gösterdiği çabalara vurgu yaparak, aynı zamanda babaannesini kaybetmesine rağmen görevine devam ettiğine dikkat çekti. Ayrıca Kaymakam Cengiz'e babaannesinin vefatı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletti.

2023_385_07

Vali Serdengeçti, Alucra'nın idari teşkilatının iyi çalıştığını ve devletin varlığının her yerde hissedildiğini ifade etti. Eğitim, sağlık, öğrenci sayısı, taşımalı eğitim ve yatılı okul gibi konularda da olumlu bir değerlendirme yaptı. Ancak, çözülmesi gereken bazı sorunların olduğunu ve bu sorunların çözümü için çalışacaklarını belirtti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Vali Serdengeçti, Alucra ilçesinde görev yapan mahalle ve köy muhtarlarıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

2023_385_17

Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda saat 13:00’te gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı’na; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Özgür Özer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Tolga Erener, İdare ve Denetim İl Müdürü Hayriye Sağlam, ilgili kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.

Toplantının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Serdengeçti, muhtarları kamu ve vatandaşlar arasındaki önemli köprü olarak gördüğünü ve muhtarların her türlü taleplerinin açık bir şekilde dinleneceğini söyledi.

Ayrıca, Giresun'un coğrafi zorluklarına rağmen devletin tüm varlığını hissettirdiğini ve vatandaşlara hizmet ettiğini vurguladı. Vali Serdengeçti, sorunların olabileceğini ancak bu sorunların çözümünün de mümkün olduğunu ve bu konuda muhtarlarla iş birliği yapacaklarını ifade etti. Son olarak, Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra'yı ilgilendiren yol sorunlarına da değindi ve bu sorunların çözümü için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

2023_385_21

Akabinde muhtarlar tarafından kendisine aktarılan yol, su, eğitim ve iletişim (GSM) başta olmak üzere sorun ve taleplerin takipçisi olacağını belirten Vali Serdengeçti, ilgili birim amirlerine de bu yönde talimatlar verdi.

Muhtarların talep ve önerilerinin ardından yapılan genel değerlendirme ile toplantı sona erdi.

Toplantı sonrası, Alucra Merkez Yerel Kültür ve Dayanışma Derneği (ALMEDER) ile Alucra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortak organizasyonunda ilçenin tek köy okulu olan Yeşilyurt İlkokulundaki öğrencilerin tamamına, bisiklet hediye edildi.

Akabinde Alucra'daki esnafları ziyaret eden Vali Serdengeçti, şehir meydanındaki bir parkta vatandaşlarla buluşarak oturup çay içti ve samimi sohbetler gerçekleştirdi. Vatandaşlar, Alucra meydanında bir valinin kendileriyle oturup çay içmesini ilk defa deneyimledikleri için son derece mutlu olduklarını ifade ettiler.