Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, vatan için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin ailelerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 24 Ekim Salı günü gerçekleştirdiği Çamoluk ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Çamoluk ilçesinin son durağı olarak Şehit Piyade Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu’nun ailesini Hürriyet Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti.

2023_408_03

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

Japonya'dan Giresun Belediyesine Araç Hibesi Japonya'dan Giresun Belediyesine Araç Hibesi

Şehidimizin kıymetli babası Süleyman Karacaoğlu ve değerli kardeşi Hakan Karacaoğlu’yla bir süre sohbet eden Vali Serdengeçti, “Şehitlerimizin aileleri, Türk milletinin göğsündeki en değerli mücevherlerdir. Sizin yanınızda olmak, vatanımıza olan sadakatimizin bir yansımasıdır.” cümlelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit P. Uzm. Onb. Hamza Karacaoğlu ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Vali Serdengeçti, "Şehitlerimizin her biri, milletimizin bağımsızlığı ve güvenliği için canlarını feda ettiler. Onların hatırasını yaşatmak, bizim için bir onur ve görevdir." sözlerine yer verdi.

2023_408_02

Ziyarette, Şehit P. Uzm. Onb. Hamza Karacaoğlu başta olmak üzere tüm Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek dualar edildi.

Şehit P. Uzm. Onb. Hamza Karacaoğlu, 10.02.2018 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK/YPG’ye yönelik sürdürdüğü Zeytindağı Harekâtı kapsamında, Suriye’nin Afrin Bölgesinde terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olmuş ve Çamoluk Şehitliği’ne defnedilmiştir.