Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, vatan için canlarını feda eden kahraman Şehitlerimizin ailelerine yönelik duyarlılığını sürdürüyor.

Her fırsatta şehit aileleriyle bir araya gelen Vali Serdengeçti, 22 Eylül Cuma günü gerçekleştirdiği Eynesil ilçe ziyaretinde de Şehit ailelerini yalnız bırakmadı.

Giresun CHP İl Genel Meclisi Gündemi: Hasar Görmüş Camili-Kemaliye-Erimez Grup Yolu Giresun CHP İl Genel Meclisi Gündemi: Hasar Görmüş Camili-Kemaliye-Erimez Grup Yolu

Kurum ziyaretlerinin ardından Vali Serdengeçti, Eynesil ilçesinin son durağı olarak Şehit Polis Memuru Ahmet Karaal'ın ailesini Boztepe Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle samimi bir ortamda buluşan Vali Serdengeçti, ailenin yanında olmanın önemine vurgu yaparak, taziye dileklerinde bulundu ve acılarını paylaştı.

2023_350_04

Ziyaret sırasında Vali Serdengeçti, Şehit Polis Memuru Ahmet Karaal ve tüm Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla aileye Türk bayrağı ve çiçek takdim etti. Ziyarette, Şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilerek kabri başında dualar edildi.

Şehit Polis Memuru Ahmet Karaal, 27.04.1990 tarihinde Diyarbakır ili Lice ilçesine ihbar üzerine operasyona giderken pusuya düşmek suretiyle aracının takla atması sonucu şehit olmuş ve Eynesil ilçesi Boztepe Mahallesi Aile Mezarlığına defnedilmiştir.